چرا افکت اینستاگرام کار نمیکند؟ رفع مشکلات رایج اینستاگرام

چرا افکت اینستاگرام کار نمیکند؟ رفع مشکلات رایج اینستاگرام

چرا افکت اینستاگرام کار نمیکند؟ دلایل متعددی وجود دارد که باعث ایجاد مشکل در نمایش افکت ها و فیلترهای اینستاگرام می شود.

مقدمه


چرا افکت اینستاگرام کار نمیکند؟ دلایل مختلفی وجود دارد که افکت ها و فیلترهای اینستاگرام کار نمی کنند. چندین راهکار متنوع برای رفع مشکل کار نکردن فیلترها و افکت های اینستاگرام وجود دارد که می توانید با انجام آن ها، مشکل خود را برطرف کنید. یکی از نکات مهم تولید محتوا برای اینستاگرام، نحوه استفاده از افکت ها و فیلترها در پست، استوری و ریلز می باشد. استفاده درست از افکت ها به تصاویر و ویدیوی آپلود شده شما، ویو می بخشد. گاها نور تصویر یا ویدیو بیش از حد استاندارد است که می توان با فیلترها آن را کنترل کرد. بالعکس، گاها تصویر یا ویدیو، فاقد نور کافی هستند، از این رو، می توان با فیلترها، مشکل موجود را حل کرد. 
چرا افکت اینستاگرام کار نمیکند؟ در این مقاله، تمام دلایل موجود، خدمت شما ارائه شده است. جهت آشنایی با دلایل کار نکردن افکت ها و فیلترها با ما در ادامه این مقاله، همراه باشید. در این مقاله، حول موضوعات نام برده زیر، صحبت شده است:


دلایل کار نکردن افکت اینستاگرام


چرا افکت اینستاگرام کار نمیکند؟ بارها پیش آمده که مخاطبان گله می کنند که به افکت ها و فیلترهای اینستاگرام دسترسی ندارند و نمی توانند از آن ها در استوری استفاده کنند. کاربران زیادی به دنبال استفاده از افکت ها و فیلترها در لایو، ویدیوکال و استوری هستند. دلایل زیادی وجود دارد که عدم دسترسی به افکت ها و فیلترها را توجیه می کند. برای مثال، آپدیت نبودن اینستاگرام یکی از دلایل کار نکردن افکت اینستاگرام می باشد. اصولا وقتی کاربری می پرسد که چرا فیلترهای اینستاگرام کار نمی کند، در اولین گام به او می گوییم، اینستاگرام خود را آپدیت کن. اگر افکت یا فیلتر مد نظر شما، سیو نشده است، می توانید در قسمت استوری، آن را سرچ نمایید و سپس آن را سیو کنید. با گزینه Try it از افکت یا فیلتر مدنظر خود استفاده کنید.
چرا فیلترهای استوری اینستاگرام بالا نمی آیند؟ یکی از دلایل کار نکردن فیلترها، عدم لود شدن آن ها می باشد. برای این که فیلترها و افکت ها، کامل لود شوند، می توانید از فیلترشکن استفاده کنید. در این صورت، فیلترهای استوری به صورت صد درصد لود می شوند و می توانید از آن ها، استفاده کنید.

سرچ افکت ها و فیلترهای جدید
آموزش فعال کردن افکت اینستاگرام


1- اپلیکیشن اینستاگرام را ری استارت کنید. برای فعال کردن افکت اینستاگرام در گوشی آیفون، کافی است که اپلیکیشن را ببندید. در گوشی های اندروید هم بایستی از قسمت Settings به Apps وارد شوید و گزینه Force Stop را بزنید. با راه اندازی مجدد، هر گونه خطایی برطرف می شود.
2- تلفن همراه خود را ری استارت کنید. برای حل مشکل کار نکردن افکت های اینستاگرام می توانید تلفن همراه خود را خاموش و روشن نمایید. با ری استارت تلفن همراه، حافظه RAM، آزاد و حافظه پنهان، پاکسازی می شود. از این رو، مشکلات تلفن همراه رفع می شود.
3- حافظه پنهان اینستاگرام را پاک کنید. یکی از دلایلی که فیلترهای اینستاگرام کار نمی کنند، پر بودن حافظه پنهان اینستاگرام می باشد. برای پاک کردن آن، بایستی وارد Settings تلفن همراه شوید و سپس به قسمت Apps بروید. اپلیکیشن اینستاگرام را پیدا کنید و Storage را انتخاب نمایید. Clear Cache را بزنید تا حافظه پنهان اینستاگرام پاک شود.
4- اینستاگرام خود را به روز کنید. پیش تر هم اشاره شد که یکی از روش های رفع مشکل کار نکردن فیلترها و افکت های اینستاگرام، آپدیت نبودن اپلیکیشن می باشد. برای آپدیت و به روز رسانی اینستاگرام وارد Google Play Store (گوشی های اندروید) یا App Store (گوشی های آیفون) شوید و اپلیکیشن اینستاگرام را به روز رسانی نمایید.
5- اپلیکیشن اینستاگرام را مجددا نصب کنید. اگر هیچ یک از روش های فوق در رفع مشکل کار نکردن فیلترها و افکت های اینستاگرام، کمک کننده نبودند می توانید اپلیکیشن را پاک نمایید و مجددا نصب کنید. برای دانلود اپلیکیشن اینستاگرام وارد Google Play Store (گوشی های اندروید) یا App Store (گوشی های آیفون) شوید. ناگفته نماند که برای دسترسی به اکانت، بایستی نام کاربری و رمز عبور خود را داشته باشید.

رفع مشکل کار نکردن فیلترها و افکت های اینستاگرام
دلایل استفاده از فیلترهای اینستاگرام


چگونگی تولید محتوا در اینستاگرام حائز اهمیت می باشد. برخی از کاربران برای تولید محتوا یا انتشار عکس در فضای Instagram از فیلترها و افکت ها استفاده می کنند. استفاده از فیلترها و افکت ها به دلایل مختلفی انجام می شود. قاعدتا یکی از این دلایل استفاده از فیلترها، بهره مندی از قابلیت ادیت و روتوش آن ها می باشد. برخی کاربران از فیلترها برای روتوش تصاویر سفلی خود (ادیت خودکار آنی) استفاده می کنند. عمدتا به منظور جلوه بیشتر از افکت ها و فیلترها استفاده می شود. برخی هم برای پنهان کردن چهره خود از آن بهره می برند. اغلب افکت ها، فان هستند و به کاربران امکان بازی و خنده را می دهند.


آموزش پیدا کردن بهترین فیلترها و افکت ها در اینستاگرام


پس از پاسخ به سوال چرا افکت اینستاگرام کار نمیکند، نوبت به پیدا کردن بهترین و محبوب ترین فیلترها و افکت های اینستاگرام می رسد. پرکاربردترین فیلترها و افکت های اینستاگرام شامل Clarendon، Glitter، Little mermaid، Dreamy Summer، Lark، Not So Basic، Gingham، Doll، Crema، Juno، Prism Light، Coronas، Tokyo، Sunglasses، Toaster، Hefe، Color Adjustment Instagram و Ashby می شوند. برای دسترسی به این فیلترها، بایستی وارد قسمت استوری شد، کنار دکمه ثبت، سمت راست، دایره هایی وجود دارد که بخشی از افکت ها می باشند. در انتهای این افکت ها، امکان جست و جو (Search) فراهم شده است. می توانید اسم افکت مد نظر خود را سرچ کنید و پس از پیدا کردن، آن را سیو کنید تا بتوانید بعدها از آن استفاده نمایید.

چرا افکت اینستاگرام کار نمیکند؟
ترفند استفاده از افکت های مخفی اینستاگرام


در طول مقاله به سوال چرا افکت اینستاگرام کار نمیکند، پاسخ داده شد. افکت های مخفی استوری با افکت های معرفی شده فوق، متفاوت هستند. برای استفاده از افکت های مخفی استوری، کافی است که پس از آپلود عکس یا فیلم، بر روی صفحه، انگشت بکشید (راست یا چپ فرقی ندارد). برای دسترسی به افکت های استوری، کافی است که مراحلی که گفته شد را انجام دهید. افکت های مخفی در هنگام پست گذاشتن هم وجود دارند. به این صورت که در هنگام پست کردن، می توانید از قابلیت های محدودی که در دسترس شما است، استفاده نمایید و پست خود را از نظر نمای ظاهری و رنگ، ادیت کنید. در هنگام آپلود ریلز، دکمه ای تحت عنوان ریلز وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. افکت های مخفی نسبت به فیلترها و افکت های استوری، محبوب تر و پرکاربردتر هستند.


کلام آخر


در این مقاله، به سوال "چرا افکت اینستاگرام کار نمیکند" به درستی پاسخ داده شد. آموزش رفع مشکل کار نکردن افت در اینستاگرام، حائز اهمیت است. برای یادگیری همین نکات بایستی به چندین وب سایت سربزنید ولی در این مقاله، به صورت کلی به شما عزیزان آموزش داده شده است. مدرسه تولید محتوای اتک در زمینه تولید محتوا، آموزش می دهد. با اجرا موارد ذکر شده، می توانید مشکل خود را به سادگی رفع کنید و دیگر نیازی نیست که تلفن همراه خود را به متخصص نشان دهید. خودتان مشکل به وجود آمده را به سادگی، حل کنید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *