ثبت نام در اینستاگرام + آموزش تصویری و نکات ضروری

ثبت نام در اینستاگرام + آموزش تصویری و نکات ضروری

ثبت نام در اینستاگرام نکات/ ترفند هایی دارد که هر شخص، کسب و کار و ... باید از آنها مطلع باشد؛ اگر فکر می‌کنید اینطور نیست، این مطلب را مطالعه نمایید.

پیشگفتار

شاید از خودتان بپرسید که آیا واقعا ثبت نام در Instagram آنقدر سخت و پیچیده است که نیاز به آموزش دارد؟ سه پاسخ برای این سوال وجود دارد:
1.    همه‌ی افراد کار با اینستاگرام را بلد نیستند.
2.    وقتی از ابتدا برای ثبت نام در اینستاگرام حرفه‌ای پیش برویم، در مراحل بعدی ِاستفاده از این پلتفرم نیازی به ویرایش دائمی بسیاری از فیلدهای ضروری/ غیر ضروری پروفایل نخواهیم داشت.
3.    برخی نکات ابتدایی و تجربی هستند که از چشم پنهان می مانند که بهتر است از آنها مطلع باشیم.

زمانی که برای ثبت نام در اینستاگرام اقدام می‌کنید باید دو فیلد ضروری و مهم را پُر کنید. در غیر این صورت اکانتی برای شما ساخته نمی‌شود:
1.    انتخاب آیدی یونیک و غیر تکراری
2.    ایمیل یا شماره تلفن همراه جهت دریافت لینک/ شماره برای تشخیص ربات نبودن تان
هر شخصی با پُر کردن این دو فیلد و دریافت کد تایید می‌تواند یک پیج در اینستاگرام بسازد؟ درست است؛ اما آیا ثبت نام در اینستاگرام بی‌توجه به نکات و ترفندهای مرتبط با آن، صحیح است؟ اگر بخواهید برای کسب و کارتان پیج اینستاگرام بسازید چه؟ آیا همین قدر بی‌توجه و بی‌حوصله از کنار تک تک مراحل عبور می‌کنید؟

عناوین:

•    آموزش ثبت نام در اینستاگرام با موبایل
•    انتخاب نام کاربری و پسورد مناسب جهت ثبت نام در اینستاگرام
•    انتخاب تاریخ تولد و یافتن دوستان فیسبوکی
•    انتخاب نوع اکانت و عکس پروفایل
•    ثبت نام در اینستاگرام با مرورگر
•    بررسی چند سوال تکراری و حیاتی مربوط به ثبت نام در اینستاگرام

آموزش ثبت نام در اینستاگرام با موبایل


برای ثبت نام در اینستاگرام با گوشی باید از طریق ایمیل یا تلفن همراه ثبت نام کنید. اگر ایمیلی که برای ساخت اکانت در اینستاگرام استفاده می کنید برای اکانتی دیگر ثبت و تایید شده است، امکان استفاده از آن را ندارید. بنابراین باید برای ساخت یک جی‌میل جدید در گوگل اقدام کنید. سپس وارد برنامه اینستاگرام شده و روی دکمه Create New account  بزنید.

ایجاد اکانت جدید در اینستاگرام

بعد از وارد کردن ایمیل / یا شماره تلفن همراه در مرحله‌ی بعد جهت ثبت نام در اینستاگرام، کد تاییدی برایتان ارسال می شود. کسانی که ایمیل خود را وارد کرده باشند می توانند به inbox شان مراجعه کرده و کد تایید را مشاهده کنند. افرادی که با شماره تلفن همراه ثبت نام کرده باشند، کد را از طریق اس‌ام‌اس دریافت می کنند.

چرا بهتر است با ایمیل جهت ثبت نام در اینستاگرام اقدام کنید؟

•    ممکن است به هر دلیلی سیم کارتتان را گم کنید یا بفروشید.
•    ممکن است اس‌ام‌اس کد تایید (به هر دلیلی) برای شما ارسال نشود.
نکته 2 : موقع وارد کردن ایمیل دقت کافی به خرج دهید. هرگونه اشتباه در وارد کردن آدرس ایمیل، موجب عدم دسترسی شما به اکانت تان می شود. سعی کنید آدرس ایمیلی را وارد کنید که پسورد آن را به خاطر دارید و کاملا به آن دسترسی دارید؛ هر ایمیلی را صرفا برای اینکه در این پلتفرم اکانت بسازید، وارد فیلد نکنید.

ورود با شماره یا ایمیل در اینستاگرام

 

انتخاب نام کاربری و پسورد مناسب جهت ثبت نام در اینستاگرام


پس از وارد کردن ِکد ارسال شده روی دکمه Next بزنید. در مرحله بعد (که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم) با دو فیلد مختلف روبرو می شوید:

•    Full name

 در اینجا باید نام خود را (که در بیو پیج نمایش داده می‌شود) وارد کنید. اگر ثبت نام در اینستاگرام را با ایمیل انجام داده باشید، نام کاربری‌تان به طور پیش‌فرض آیدی ایمیل‌تان خواهد شد. بعدا می توانید آن را تغییر دهید؛ مطالعه‌ی یک راهنمای جامع انتخاب نام مناسب برای پیج اینستاگرام حائز اهمیت است و باید سر ِصبر انجام شود.
نکته: شما نمی‌توانید نام کاربری‌تان را مانند پیجی که قبلا داشتید و به هر دلیلی آن‌را پاک یا دی اکتیو کرده‌اید، انتخاب کنید.

•    Password

 انتخاب یک رمز عبور مناسب حداقل 6 کاراکتری (متشکل از حروف و اعداد و کاراکتر های ویژه مانند @،$ & و ...) در این فیلد ضروری است.
نکته: پسوردی مشابه ایمیل یا سایر اکانت‌های اینستاگرام خود برای ثبت نام در اینستاگرام انتخاب نکنید؛ اگر یکی از اکانت هایتان هک شود، به هکر امکانِ دسترسی آزاد به سایر اکانت‌هایتان (با پسورد مشابه) داده خواهد شد.
پس از پُر کردن فیلد‌ها دو راه دارید:
1.    انتخاب Continue and Sync Contact، که باعث می شود مخاطبانی که شماره همراه‌شان را دارید به مخاطبان اینستاگرام‌تان افزوده شوند.
2.    انتخاب Continue without Syncing Contact، که فقط به مرحله بعدی می روید و از خِیرِ افزودن مخاطبان به اینستاگرامتان عبور می‌کنید.

ورود نام و رمز عبور در اینستاگرام


انتخاب تاریخ تولد و یافتن دوستان فیسبوکی


در مرحله بعد جهت ادامه روال ثبت نام در اینستاگرام باید تاریخ تولدتان را اضافه کنید. این مرحله‌ی نسبتا جدید برای تعیین سن شماست و 3 هدف دارد:
•    افراد زیر 13 سال نتوانند در اینستاگرام ثبت نام کنند.
•    افراد زیر 18 سال نتوانند به برخی محتواها و بخش ها دسترسی داشته باشند.
•    ارائه‌ی آمار تفکیک شده به پیج‌ها در خصوص رَده‌ی سنی مخاطبانی که آنها را دنبال می‌کنند (پرسونای مخاطب).
اگر نمی‌دانید که تاریخ تولدتان به میلادی چیست، می توانید از ابزار آنلاین Convert a date استفاده کنید.
در مرحله بعدی جهت ثبت نام در اینستاگرام باید نام کاربری‌تان را تایید کنید. اگر شک دارید با کمک لینک ِChange username آن‌را تغییر دهید.  پس از تایید نام کاربری می‌توانید با کمک دکمه‌ی connect to Facebook به دوستانی که در فیسبوک دارید متصل شده و پیج آنها را فالو کنید. 
نکته: البته توصیه می‌کنیم از خیرِ این مرحله گذر کنید؛ زیرا برای اتصال به Facebook باید VPN روشن کنید. با انجام این کار Ip address و موقعیت جغرافیایی‌تان تغییر می کند. به همین خاطر اینستاگرام به ربات بودن شما مشکوک خواهد شد. پس دکمه skip را بزنید و از مرحله follow Friends عبور کنید.

انتخاب تاریخ تولد در اینستاگرام


انتخاب نوع اکانت و عکس پروفایل


در مرحله بعد برای ادامه روال ثبت نام در اینستاگرام باید نوع اکانت‌تان را انتخاب کنید. شرکتها، کسب‌و‌کارها یا افراد حقیقی که قصد دارند پیج‌شان را جهت نمایش کارهای هنری، فرهنگی، اجتماعی و ... در دسترس عموم قرار دهند، گزینه Public و افرادی که قصد ندارند همه‌ی افراد بتوانند عکس‌هایشان را ببینند گزینه private را انتخاب کنند. البته جای نگرانی نیست. اگر بعداً منصرف شدید می‌توانید تبدیل اکانت شخصی به بیزینسی و برعکس را به راحتی انجام دهید. سپس باید یک عکس برای پروفایل‌تان انتخاب کنید. اگر در همین مرحله عکس پروفایل پیج‌تان را انتخاب کنید، سه گزینه دارید:
•    Import from Facebook
•    Take photo
•    Choose from library
اولویت اکثر افراد، انتخاب گزینه‌ی سوم است. با گزینه‌ی اول باید از فیسبوک و با گزینه‌ی دوم باید در لحظه عکس بگیرید. در هر صورت، مطالعه‌ی یک مطالب جامع و کاربردی در مورد تغییر عکس پروفایل در اینستاگرام ضروری است. پیشنهاد ما این است که از این مرحله با زدن دکمه skip عبور کنید و بعداً با حوصله جهت تغییر عکس پروفایل‌تان اقدام کنید. در نهایت اکانت اینستاگرام برای شما ساخته خواهد شد و آنچه در پایان مقابل تان به نمایش در می آید، ظاهر اولیه پیج تان است؛ بدون پست، استوری، بیو و غیره.

ثبت نام با کامپیوتر در اینستاگرام

ثبت نام در اینستاگرام با مرورگر


ساخت و ثبت نام در اینستاگرام با موبایل رایج‌تر است، اما می‌توان با مرورگر ِکامپیوتر هم یک پیج در این پلتفرم ساخت. برای شروع، وارد سایت رسمی اینستاگرام شوید. سپس روی لینک Sign up کلیک نمایید. در مرحله بعد باید شماره تلفن همراه یا ایمیل خود را وارد کنید که طبق آنچه بالاتر توضیح داده شد، اولویت با وارد کردنِ ایمیل است. سپس نام کامل، نام کاربری و رمز عبور تان را وارد کنید (تصویر بالا). سپس از شما تاریخ تولد درخواست می‌شود و پس از آن می توانید روی گزینه Next کلیک کنید.
در این مرحله جهت ثبت نام در اینستاگرام باید کد ارسال شده به ایمیل/ تلفن همراه‌تان را وارد فیلد ِConfirmation code کنید. سپس اینستاگرام برای تشخیص ربات نبودنِ شما، یک کپچا ارسال می‌کند که باید آن را تکمیل کرده و روی دکمه Next کلیک کنید. ورود به مرحله‌ی بعد به این‌که در مرحله نخست ایمیل تان را وارد کرده باشید یا خیر وابسته است؛ در صورت انجام این کار، مجبورید تا شماره تلفن همراه خود را به عنوان پشتیبان ِایمیل وارد کنید. وجود شماره تلفن در کنار ایمیل به شما کمک می کند تا یک راه ثانویه برای ورود به اکانت خود در زمان فراموشی پسورد اکانت اینستاگرام یا آدرس ایمیل، یا پسورد ایمیل تان داشته باشید؛ همچنین برای یافتن دوستانتان این روش بهتر خواهد بود. در این راستا، توصیه می کنیم مطلب پیدا کردن دوستان در اینستاگرام را نیز مطالعه نمایید.

سوالات متداول

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *