زیر و بم اصطلاحات اینستاگرام

زیر و بم اصطلاحات اینستاگرام

اطلاع از اصطلاحات اینستاگرام برای هر کسب و کار ضروری است. ما در این مطلب، کلیه‌ی این اصطلاحات را بررسی و معرفی کرده ایم.

پیشگفتار

اصطلاحات اینستاگرام، به رایج ترین کلمات و عناوینی اطلاق می شود که بین کاربران دست به دست می شوند. این اصطلاحات گاهی بسیار پیچیده و عجیب غریب هستند. گاهی هم بسیار سهل و تکراری. در این مطلب به شما کمک می‌کنیم بدون پرسیدن سوال از کسی، معنی اصطلاحات رایج اینستاگرامی را بیاموزید؛ تا مرتبه‌ی بعدی که قصد داشتید از این کلمات استفاده کنید به طور دقیق از معنای آنها با‌خبر باشید.


عناوین

•    آشنایی با اصطلاحات اینستاگرام چه لزومی دارد؟
•    اصطلاحات اینستاگرام ابتدایی: پست، فالو، فالوور، فالووینگ، کاربر
•    استوری، پیج، کا
•    لایو، هشتگ، نوتیفیکیشن
•    اکسپلورر، منشن، تگ، آرشیو
•    سیو، کپشن، Turn off commenting و کالکشن
•    ربات، بیزینس پروفایل یا بیزینس اکانت
•    اصطلاحات اینستاگرام که تا حدی غیر رایج هستند.


آشنایی با اصطلاحات اینستاگرام چه لزومی دارد؟

به عنوان یک کسب و کار، برند یا به عنوان یک فرد که پیج کاری و شخصی خود را در این اپلیکیشن مدیریت می کند، باید از اصطلاحات رایج اینستاگرام مطلع باشید. این کار به شما کمک می کند تا در مقابل کاربران غیر حرفه ای به نظر نرسید. کسانی که هنگام استفاده از پلتفرم پرطرفداری مثل اینستاگرام از بدیهی ترین و مهم ترین اصطلاحات رایج در آن مطلع نباشند، از نظر کاربران قابل اعتماد نخواهند بود.

اصطلاحات اینستاگرام ابتدایی: پست، فالو، فالوور، فالووینگ، کاربر

این اصطلاحات Instagram بسیار ابتدایی و پیش پا افتاده هستند؛ به این خاطر که اولین کلمات یا عباراتی که با آنها رو به رو می‌شوید و دائم با آنها سروکار دارید، این کلمات هستند.
پست در اصطلاحات اینستاگرام به عکس ها و ویدئوهایی اشاره دارد که در پیج تان آپلود می کنید. این تصاویر و ویدئو ها برعکس استوری (که 24 ساعت بعد از انتشار حذف می شود) در پیج شما باقی می مانند؛ مگر اینکه آنها را پاک کنید یا در آرشیو قرار دهید. اگر پیج‌تان در اینستاگرام پابلیک (یا عمومی) باشد، همه‌ی افراد می توانند پست هایتان را مشاهده کنند. اما اگر پیج تان پرایوت یا خصوصی باشد، تنها کسانی که شما را فالو دارند می توانند پست هایتان را ببینند.
حرف از فالو شد؛ فالو در بین اصطلاحات اینستاگرام به معنای دنبال کردن افراد یا پیج ها است. اگر شما کسی را دنبال یا اصطلاحاً فالو کنید، جزء فالوور های او قرار می گیرید و نام پیج آن شخص در بین فالووینگ های پیج خودتان قرار می گیرد. پس فالوور به معنای دنبال کننده و فالوویینگ به معنای دنبال شونده است. وقتی کسی را در اینستاگرام فالو کنید یعنی پست ها و استوری های او را در صفحه‌ی Home (که شبیه خانه در اپِ اینستاگرام است)، مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تعداد فالور هایتان افزایش پیدا کند باید در مورد چگونگی یافتن دوستان در اینستاگرام و همچنین یافتن پیج هدف در اینستاگرام اطلاعات لازم را داشته باشید.
کاربر Instagram یعنی چه؟ شما یک کاربر در اینستاگرام به حساب می آیید. به طور کلی کاربر کسی است که از یک برنامه استفاده می کند.

اصطلاحات اینستاگرام


استوری، پیج، کا

استوری ها در اصطلاحات اینستاگرام به تصاویر یا ویدئوهایی اطلاق می شود که فقط 24 ساعت پایداری دارند. استوری ها صرفا برای روایت کردن به کار می روند؛ معنای تحت الفظی کلمه‌ی استوری «داستان گفتن» است. محدودیت زمانی برای گذاشتن ویدئو در استوری 15 ثانیه است: زیرا هدف آن، ارائه مطلبی خاص به مخاطبان در مدت زمان کم است. شما می توانید استوری هایتان را برای آرشیو شدن داخل هایلایت هایتان قرار دهید. هایلایت ها دایره های کوچکی هستند که زیر بیو (مشخصات) هر پیج به صورت جداگانه دسته بندی شده و کنار هم قرار می گیرند. هایلایت ها آرشیو استوری ها به حساب می آیند. معنی اصطلاحات استوری اینستاگرام در ادامه شرح داده خواهد شد.
کا یا K در اصطلاحات اینستاگرام، به هر هزار فالوور گفته می شود؛ همانطور که به جای میلیون از m استفاده می شود. این کار به زیبایی ظاهر پروفایل‌ها و ساده کردن عدد های خیلی بزرگ کمک میکند. مثلا یک کا فالوور یعنی هزار فالوور.
پیج یعنی چه؟ به هر پروفایل در اینستاگرام پیج گفته می شود. مثلا پروفایلی که شما در این برنامه می سازید، پیج شما در اینستاگرام به حساب می آید.


لایو، هشتگ، نوتیفیکیشن

لایو در اینستاگرام، همان پخش زنده و لحظه‌ای است. شما می توانید به جای استوری گذاشتن یا پست، برای فالورهایتان لایو بگذارید. خاصیت لایو این است که در لحظه امکان تعامل مستقیم شما را با فالوور هایتان فراهم می کند. آنها نیز می توانند برای شما کامنت گذاشته یا لایو تان را لایک کنند.
نوتیفیکیشن، گزارش فعالیت هایی است که دیگران در پیج اینستاگرام شما انجام می دهند. مثلا وقتی کسی در دایرکت برایتان پیام می فرستد، یا پست تان را لایک میکند، نوتیفیکیشن برایتان ارسال می شود.
هشتگ ها در اصطلاحات اینستاگرام برچسب هایی هستند که برای به اشتراک گذاشتن و دسته بندی پست ها و استوری ها کاربرد دارند. هشتگ ها کمک می کنند تا پست یا استوری خود را به تعداد مخاطبین بیشتری نشان دهید. به این صورت که اگر افراد در اینستاگرام یک هشتگ خاص را فالو کرده باشند و شما از آن هشتگ در پست هایتان استفاده کنید، امکان دیده شدن پست تان توسط آن افراد بالا می‌رود. برای استفاده از یک هشتگ باید کلمه مورد نظر را کنار یک علامت # قرار دهید.

هشتگ در اینستاگرام


اکسپلورر، منشن، تگ، آرشیو

اکسپلورر را می توانید با کلیک روی بخش ذره بین مشاهده کنید. این صفحه مملو از پست هایی است که طبق الگوریتم اینستاگرام چیده شده اند؛ مثلا طبق پست هایی که لایک می کنید، طبق پیج هایی که خودتان و فالوور هایتان فالو می کنید و غیره.
منشن کردن کسی در اینستاگرام، یعنی اینکه شما آیدی او را داخل استوری یا پست هایتان یا کامنت ها قرار دهید. برای منشن کردن کسی باید قبل از نام کاربری (یا آیدی شخص) از علامت @ استفاده کنید. با منشن کردن یک فرد، پیامی برای او جهت اطلاع رسانی ارسال می‌شود (نوتیفیکیشن).
اما تگ کردن در اصطلاحات اینستاگرام به این معناست که شما آیدی یا نام کسی را داخل پست و روی عکسی که قصد انتشار آن را دارید، بیاورید. تگ کردن باعث میشود تا پست شما در پروفایل آن شخص هم پدیدار شود. در صورتی که با منشن کردن آیدی یک شخص در پست، این اتفاق نمی افتد. منشن در کپشن قرار می گیرد و تگ روی تصویر یا ویدئو.
آرشیو کردن پست ها در اصطلاحات اینستاگرام به این معناست که شما آنها را از دسترس دیگران خارج می کنید؛ اما خودتان به آنها دسترسی خواهید داشت.


سیو، کپشن، Turn off commenting و کالکشن

سیو کردن در اصطلاحات اینستاگرام به معنای قرار دادن یک پست در بخش Saved است. با سیو کردن شما یک پست را ذخیره می کنید و می توانید هر زمان که خواستید به آن مراجعه کنید. برخی افراد به دلیل نداشتن وقت برای مرور پست ها، آنها را سیو کرده و بعدا بررسی یا مطالعه می کنند. سیو کردن همچنین راهی برای افزایش قابلیت دیده شدن یک پست در اینستاگرام است. به همین خاطر اکثر افرادی که پیج پابلیک دارند از فالور هایشان درخواست می کنند تا پست های آنان را سیو کنند.
کالکشن در اصطلاحات اینستاگرام به سیو کردن پست ها مربوط می شود. شما می توانید کالکشن های جداگانه برای خود درست کنید و پست هایتان را داخل هر کالکشن به طور مجزا سیو کنید.
Turn off commenting به معنای بستن کامنت ها است. معمولا افرادی که نمی خواهند از سمت کسی کامنت (یا نظر) در پست هایشان دریافت کنند، این بخش را فعال می کنند.
کپشن یک پست، نوشته ای است که زیر تصاویر قرار می گیرد.

تاثیر save در دیده شدن پست های اینستاگرام

ربات، بیزینس پروفایل یا بیزینس اکانت

از ربات ها برای افزایش فالور استفاده می شود. ربات ها می توانند به جای شما پست های دیگران را لایک کنند، برای دیگران کامنت بگذارند و با آنها تعامل داشته باشند. البته این راه برای افزایش تعداد فالوور پیشنهاد نمی شود.
بیزینس پروفایل در اصطلاحات اینستاگرام، در واقع یک پیج پابلیک است. کسانی که از اینستاگرام برای اهداف تجاری استفاده می کنند، دارای اکانت بیزینسی هستند. به طور مفصل در مورد تبدیل اکانت شخصی به بیزینسی و بالعکس توضیح داده ایم؛ توصیه می کنیم این مطلب را مطالعه کنید.

اصطلاحات اینستاگرام که تا حدی غیر رایج هستند.

برخی اصطلاحات اینستاگرام مانند F4F/ L4L / S4S هستند که ممکن است آنها را به کرات دیده باشید. منظور از F4F این است که یک فرد تنها در صورتی شما را فالو می کند که شما هم او را متقابلا فالو کنید. اصطلاح L4L برای زمانی است که فرد قصد دارد به شما بگوید به شرطی پست هایتان را لایک می کند که شما هم پست های او را لایک کنید. همچنین اصطلاح S4S به معنای شات فور شات است؛ شخصی که از این اصطلاح استفاده می‌کند قصد دارد این مطلب را به شما بگوید که به شرطی پروفایل شما را (با اسکرین شات) تبلیغ می کند که شما هم متقابلا یک اسکرین شات از پروفایل او بگیرید و تبلیغ پیج او را بکنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *