نوشتاری پیرامون طراحی لوگو ساده

نوشتاری پیرامون طراحی لوگو ساده

در این مقاله تلاش ما بر این بود تا با استفاده از منابع و نکات مختلف به موضوع طراحی لوگو ساده بپردازیم تا محتوایی مفید برای تازه کارها ارائه دهیم.


طراحی لوگو ساده یکی از بهترین شغل های خانگی در راستای اشتغال افراد مختلف است. این فعالیت از آن رو دارای اهمیت است که به عنوان یک منبع درآمد شناخته می شود و از جانب دیگر کاری بسیار ساده به حساب می آید. این فعالیت و انجام آن بسیار ساده تر از طراحی لوگو پیشرفته و طراحی لوگو حرفه ای به شمار می آید.  اینگونه از طراحی، مخاطبان خاص خود را دارد و برای برخی افراد مناسب و برای برخی دیگر نامناسب به نظر می رسد. در ادامه به بحث و بررسی در باب طراحی لوگو ساده و مزایا و معایب آن بیشتر خواهیم پرداخت. 


مقدمه ای در خصوص طراحی لوگو ساده

 

 1. طراحی لوگو ساده چیست؟
  • تصور و نقشه کشی
  • ریزه کاری و تکمیل اولیه
  • بازبینی و تکمیل نهایی
 2. مخاطبان طراحی لوگو ساده چه افرادی هستند؟
  • شرکت های نوپا
  • افراد حقیقی در ابتدای راه
 3. مزایا و معایب طراحی لوگو ساده چیست؟
 4. چه افرادی برای اشتغال در حوزه طراحی لوگو ساده مناسب می باشند؟
 5. کلام پایانی در رابطه با طراحی لوگو ساده


طراحی لوگو ساده چیست؟


لوگوها را به طور کلی به دو دسته مختلف می توان تقسیم کرد. این دو دسته شامل طراحی لوگو ساده و طراحی لوگو پیشرفته می شود. لوگوهای ساده به آن دسته از لوگوها گفته می شود که برای درک آنها نیاز به گذاشتن زمان زیادی نیست. لوگوهایی که برای ساخت آنها زمان کمتری صرف می شود را می توان لوگو ساده به شمار آورد. در طراحی لوگو ساده بیشتر از نرم افزارهای آسان استفاده می شود. باید گفت لوگوهای ساده را می توان به وسیله موبایل ها و در مکان های مختلف تولید کرد و نیاز به ابزار بسیار خاصی جهت تولید آنها، به نظر نمی رسد. 
طراحی لوگو ساده همانند دیگر طراحی های لوگو مراحلی را دارد که به ترتیب می توان آنها را اینگونه فهرست نمود:


تصور و نقشه کشی

در مرحله اول پس از انتخاب نرم افزار مورد نظر و آموزش نسبی آن، باید شروع به طراحی تصویر ذهنی لوگو خود کنید. در این مرحله شما طراحی لوگو ساده را در ذهن خود انجام می دهید و نیازی به طراحی لوگو در موبایل ندارید. ابتدا شکل لوگو را در ذهن ترسیم کنید. پس از آن رنگ و اندازه مد نظر خود را در ذهن خود ایجاد کنید و بعد از انجام دادن این مراحل شروع به نقشه کشی کنید. ظاهر اولیه لوگو مد نظرتان را در نرم افزار خود ایجاد کنید و شکل ابتدایی و فرم اصلی را در نرم افزار رسم کنید.


ریزه کاری و تکمیل اولیه


پس از کشیدن تصویر اولیه، حال لازم است رنگ مورد نظر را انتخاب کنید. فونت قلم برای خلق تصویر لوگو دارای اهمیت بسیاری است. اندازه لوگو و توازن در میان اندازه های مختلف را رعایت کنید. روشن یا تیره بودن صفحه و سایه ها در طراحی لوگو نقش به سزایی دارند و برای خلق کردن یک لوگو مناسب باید تمامی این موارد را رعایت کرد. 


بازبینی و تکمیل نهایی


در این مرحله پس از سیو تصویر نهایی لوگو خود باید به بازبینی آن بپردازید. کمی صبر کنید و پس از گذشتن زمان، ویرایش نهایی و بازبینی واپسین را بر روی لوگو خود انجام دهید. پس از تکمیل و ذخیره پایانی، طراحی لوگو ساده شما به پایان رسیده است.

طراحی لوگو ساده
مخاطبان طراحی لوگو ساده چه افرادی هستند؟


طراحی لوگو ساده مخاطبان بسیاری در فضاهای مختلف دارد که از میان آنها به بیان چند گروه اصلی در ادامه بسنده خواهیم کرد. 


شرکت های نوپا:


شرکت های تازه تاسیس که می خواهند کار خود را با سرمایه کمتر شروع کنند، یکی از مهمترین مخاطبان یا همان مشتریان طراحی لوگو ساده به شمار می آیند. این شرکت ها به دنبال طراحی لوگو حرفه ای یا طراحی لوگو خاص نیستند. در نتیجه به علت سرمایه کمتر به دنبال یک لوگو ساده می باشند و می توان آنها را بخش مهمی از مخاطبان طراحی لوگو ساده به شمار آورد. 


افراد حقیقی در ابتدای راه: 


افرادی که در حال شهرت یافتن هستند نیز می توانند مشتریان مناسبی برای لوگو ساده به شمار بیایند. این افراد در ابتدای جاده شهرت قرار دارند و سرمایه چندانی برای سرمایه گذاری اولیه در دست ندارند. در نتیجه تمام سعی خود را بر آن قرار می دهند که با سفارش لوگو های ساده هزینه خود را تا حد امکان کاهش دهند.

نمونه از طراحی لوگو ساده
مزایا و معایب طراحی لوگو ساده چیست؟


مزیت های بسیاری را می توان برای طراحی لوگو ساده ذکر کرد. برای نمونه باید گفت طراحی لوگو ساده برای مشتریان هزینه کمی در بر دارد و در نتیجه از نظر مالی برای افرادی که می خواهند تازه کار خود را شروع کنند دارای توجیه اقتصادی است. از جانب دیگر باید افزود که لوگوی ساده و طراحی آن از نظر زمانی نیز مدت کمتری را به خود اختصاص می دهد. پس در نتیجه در صورت عجله و کم بودن زمان برای انجام یک پروژه، تولید لوگو ساده توجیه زمانی خود را نیز دارا می باشد. 
اما هر نوعی از طراحی لوگو در کنار مزایا، معایبی نیز دارد. طراحی لوگو ساده برای شرکت های مشهور و بزرگ سودی ندارد و تنها رزومه طراح آنها را خراب می کند. این کار باعث می شود که آن شرکت ها دیگر به آن طراح، سفارش لوگوی جدید ندهند. از جانب دیگر میزان کیفیت یک لوگو ساده با کیفیت یک لوگوی حرفه ای به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. از سوی دیگر شرکت های خارجی بیش از هر چیز به دنبال لوگوهای حرفه ای هستند و هرگز کیفیت را فدای پول و وجه اقتصادی نمی کنند. 


چه افرادی برای اشتغال در حوزه طراحی لوگو ساده مناسب می باشند؟


افراد بسیاری مناسب این کار هستند اما باید گفت افرادی که طراحی لوگو حرفه ای را می شناسند برای این کار مناسب نیستند. این افراد با مهارتی که در حوزه طراحی یاد گرفته اند می توانند در زمان طراحی یک لوگو ساده، یک لوگو بسیار زیبا و بی نقص خلق کنند. در نتیجه می توانند پول بیشتری درآورند و روز به روز به سرمایه خود بیفزایند. 
باید گفت دسته دیگری برای طراحی لوگو ساده مناسب هستند؛ برای نمونه می توان به افراد خانه دار اشاره نمود یا افرادی که درگیری های شغلی شان از صبح تا ظهر است. این شغل و این نوع از طراحی برای دانشجویان نیز مناسب است. علت مناسب بودن این نوع فعالیت برای دانشجو به این خاطر است که از منظر زمانی، این نوع طراحی، وقت کمتری را به خود اختصاص می دهد و در نتیجه می تواند با زمان کلاس های دانشجو ها تطبیق یابد؛ اوقات بیکاری آنها را پر کند و برای آنها یک کمک هزینه به حساب بیاید. 

طراحی لوگوی ساده
کلام پایانی در رابطه با طراحی لوگو ساده


در پایان پس از تحلیل و بررسی طراحی لوگو ساده و مزایا و معایب آن پرسش اصلی آن است که در صورت داشتن علاقه و تمایل به این کار چه باید بکنید؟ در جواب باید گفت سایت اتک امکان تجربه کردن در این حوزه را در اختیار شما قرار داده است. به بخش استخدام غیر حضوری سایت مراجعه کنید و در آنجا فرم استخدام غیر حضوری را پر کنید. پس از تحلیل و بررسی فرم پر شده همکاران ما برای بیان شرایط همکاری و توافقات اولیه با شما تماس خواهند گرفت. امیدواریم بر بلندای قله طراحی لوگو بدرخشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *