اصول و قواعد آموزش تایپ 10 انگشتی

اصول و قواعد آموزش تایپ 10 انگشتی

در صورت یادگیری اصول و قواعد آموزش تایپ 10 انگشتی می توان از مزایای بیشمار آن نهایت لذت را برد.

 


آموزش تایپ 10 انگشتی کار پیچیده و دشواری نیست و مهارتی است که با وقت گذاشتن برای آن به راحتی قابل یادگیری است. در عصر تکنولوژی دوران نوشتن روی کاغذ تمام شده است و اغلب کسب و کارها اینترنتی شده اند. در حال حاضر مجبور هستید اکثر کارهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهید. تایپ 10 انگشتی یک مهارت است که با یادگیری آن به مزایای قابل توجه بسیار زیادی دست خواهید یافت.


مقدمه


1.    مراحل آموزش تایپ 10 انگشتی
2.    اصول آموزش تایپ 10 انگشتی
3.    تکیه بر حافظه عضلانی از مهمترین اصول آموزش تایپ 10 انگشتی
4.    نکات آموزش تایپ 10 انگشتی
5.    بررسی مزایای تایپ 10 انگشتی


مراحل آموزش تایپ 10 انگشتی


بسیاری از افراد از تغییر رویه تایپ خود واهمه دارند و می ترسند که روش معمول تایپ کردن خود را نیز فراموش کنند. آموزش تایپ 10 انگشتی شامل دو مرحله است. مرحله اول آموزش تایپ 10 انگشتی بسیار ساده و گذراست در حالی که مرحله دوم آموزش به گذراندن زمان، حوصله و ممارست در تمرین نیاز دارد. در مرحله نخست قواعد آموزش تایپ 10 انگشتی بیان می شوند و پس از یادگیری این قواعد بدون نگاه کردن به صفحه کلید می توان به تایپ فوری دست یافت. آموزش مرحله نخست تایپ 10 انگشتی به طور معمول 2 تا 4 روز طول می کشد.
در مرحله دوم آموزش تایپ 10 انگشتی باید سرعت تایپ خود را بهبود بخشید. این مرحله ممکن است اندکی دشوار و زمان بر باشد. یادگیری مرحله دوم آموزش تایپ 10 انگشتی به صورت فشرده در یک ماه امکان پذیر می باشد در حالی که آموزش آن به صورت غیر فشرده به یک سال زمان نیاز خواهد داشت. پس از گذر از این مرحله در تایپ 10 انگشتی مسلط خواهید شد. تکنیک استفاده از رنگ ها یکی از روش های موثر برای گذر از مرحله نخست آموزش تایپ ده انگشتی می باشد. با استفاده از این تکنیک هر کلید را می توان مختص به یک انگشت به ذهن سپرد. در صورت داشتن ممارست در تمرین به راحتی موفق به یادگیری تایپ 10 انگشتی خواهید بود.
در اوایل کار ممکن است آموزش تایپ 10 انگشتی سخت و غیر ممکن به نظر برسد از این رو اکثر افراد از این آموزش خودداری می کنند. به خاطر داشته باشید که تایپ 10 انگشتی نیز مانند دیگر مهارت ها به ممارست در تمرین نیاز دارد تا مسیر عصبی شکل گرفته و ضخیم تر شود. 

نکات آموزش تایپ 10 انگشتی
اصول آموزش تایپ 10 انگشتی


در این بخش قصد داریم به بررسی اصول آموزش تایپ 10 انگشتی بپردازیم.


تکیه بر حافظه عضلانی از مهمترین اصول آموزش تایپ 10 انگشتی


تکیه بر حافظه عضلانی یکی از مهمترین اصول تایپ 10 انگشتی می باشد که آن را از تایپ دو یا چند انگشتی متمایز می سازد. حافظه عضلانی هنگام راه رفتن، دوچرخه سواری و رانندگی نیز به کار می آید. همانطور که هنگام راه رفتن فرد به این که عضلات پا خود را چگونه حرکت دهد، در چه مواقعی چه پایی باید جلوتر حرکت کند و در چه مواقعی به راه رفتن روی پنجه نیاز داریم فکر نمی کند و بدن خود همه کارها را انجام می دهد. پس از آموزش تایپ 10 انگشتی نیز اصول و قواعد آن در ذهن شما ثبت خواهد شد و دکمه ها دیگر فراموش نخواهند شد. با آغاز تایپ کردن انگشتان از وظیفه خود آگاه هستند.


نکات آموزش تایپ 10 انگشتی


برای آموزش تایپ 10 انگشتی همواره توصیه می شود نکات مهم زیر را در نظر بگیرید.
1-  حفظ کردن موقعیت تمام حروف
2- پس از آموزش تایپ 10 انگشتی همواره توصیه می شود از نگاه کردن به کیبورد خودداری نمایید.
3- هر کلید تنها باید توسط یک انگشت فشار داده شود و هر انگشت موظف است چند کلید را بفشارد.
4- در صفحه کلید 5 ردیف وجود دارد که بدون نگاه کردن به صفحه کلید باید قادر به استفاده از 5 ردیف باشید. در ردیف چهارم به طور معمول کلید پاک کردن، حرف پ   و کلید BACKSPACE قرار گرفته است. بالاترین ردیف در تایپ 10 انگشتی نیز شامل اعداد و دکمه ها می باشد.
5- به منظور به حداقل رساندن اشتباهات توصیه می شود دقت بیشتری به کار گیرید تا زمان شما صرف اصلاح متن نشود.
6- پس از تایپ حروف بهتر است انگشتان به ردیف میانی بازگردند.
7- حواس خود را روی جملات تایپ شده متمرکز کنید. هرچه هنگام تایپ دقت شما بیشتر باشد اشتباهات شما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت و به وسواس دچار نخواهید شد.
8- نگاه خود را روی متون تایپ شده حفظ کرده و تلاش خود را برای خواندن یک یا چند کلمه به صورت همزمان به کار گیرید.
9- در ابتدای کار ممکن است احساس کنید تایپ کردن بلد نیستید ذهن خود را درگیر این موضوع نکنید زیرا با گذشت زمان و ممارست در تمرین این مشکل به طور کامل رفع خواهد شد.

مراحل آموزش تایپ 10 انگشتی
بررسی مزایای تایپ 10 انگشتی


در صورت آموزش تایپ 10 انگشتی می توانید از مزایای قابل توجه بسیار زیادی بهره مند شوید. در ادامه به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت.


افزایش سرعت تایپ


یکی از مهمترین مزایای آموزش تایپ 10 انگشتی افزایش سرعت تایپ می باشداین مزیت باعث می شود در نظر رییس و مدیران شرکت جذاب جلوه کنید و امور خود را با سرعت بالا و در مدت زمان کوتاه به اتمام برسانید.


افزایش تمرکز 


در صورتی که برای پیدا کردن کلید مورد نظر خود به صفحه کلید نگاه کنید و یا غلط تایپی زیادی دارید و مدام برای اصلاح آن ها به عقب باز می گردید تمرکز شما از بین خواهد رفت و حواستان پرت خواهد شد. آموزش تایپ 10 انگشتی به شما کمک خواهد کرد تا هنگام تایپ دقت خود را روی صفحه نمایش متمرکز کنید. این امر میزان غلط تایپی را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

اصول آموزش تایپ 10 انگشتی
سلامتی


از دیگر مزایای آموزش تایپ 10 انگشتی می توان به سلامتی اشاره کرد. اگر مدت زمان زیادی را پشت میز بگذرانید متوجه خواهید شد که نشستن و تایپ کردن تا حد زیادی بدن را خسته می کند. از مهمترین عوارض نشستن به صورت غیر اصولی و اشتباه پشت کامپیوتر می توان به درد در شانه ها و گردن خشک شده اشاره کرد. با یادگیری نشستن اصولی پشت کامپیوتر و عادات صحیح دست، بازوها و شانه های شما استراحت خواهند کرد. تنها مزایای آموزش تایپ 10 انگشتی افزایش سرعت تایپ و کاهش خطاها نیستند بلکه کاهش احتمال صدمه و راحتی بیشتر از مزایای یادگیری این نوع تایپ محسوب می شوند.


بهره وری بیشتر


در صورت آموزش تایپ 10 انگشتی کار و زندگی شما موثرتر و پربارتر خواهد شد. ارسال ایمیل، گزارشات و مکالمات را می توان با سرعت حرف زدن یکی کرد و نتایج این امر را با انجام کارهای بیشتر مشاهده کرد. آموزش تایپ سریع اسراف زمان را کاهش داده و باعث افزایش بهره وری خواهد شد. در نهایت کار تایپ کردن برای شما به کاری لذت بخش تبدیل خواهد شد.
در صورتی که مهارت تایپ 10 انگشتی را یاد بگیرید می توانید به عنوان تایپیست غیر حضوری به تایپ در منزل  فکر کنید. برای این منظور کافی است وارد وب سایت اتک شده و فرم استخدام غیر حضوری تایپیست آن را پر کنید. در نهایت اگر کار شما مورد قبول واقع شود به شرکت های معتبر در این زمینه معرفی خواهید شد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *