مهمترین تکنیک های آموزش تایپ سریع

مهمترین تکنیک های آموزش تایپ سریع

آموزش تایپ سریع به صورت اصولی و صحیح به شما کمک خواهد کرد تا به یک تایپیست حرفه ای تبدیل شوید.

آموزش تایپ سریع همواره بر تمرین زیاد تاکید دارد اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که دستیابی به این هدف تنها از طریق تمرین امکان پذیر نخواهد بود. برای افزایش سرعت تایپ تمرین کردن به صورت درست و اصولی از اهمیت ویژه برخوردار است. در ادامه قصد داریم به بررسی تکنیک های موثر افزایش سرعت تایپ بپردازیم.
آموزش تایپ سریع برای تمامی افراد از اهمیت ویژه برخوردار است. تایپ سریع یکی از مهارت های اساسی است که باعث تمایز شما از دیگر رقبا و متقاضیان خواهد شد. در صورت آشنایی با ترفندهای آموزش تایپ سریع و تکنیک های آن به هدف خود که همان افزایش سرعت تایپ است دست خواهید یافت. با عمل کردن به این ترفندها نسبت به رقبای خود به موفقیت های بیشتر دست خواهید یافت و به تایپیست حرفه ای تبدیل خواهید شد.


مقدمه


1.    ارزیابی سرعت تایپ خود از تکنیک های آموزش تایپ سریع
2.    آهسته تایپ کردن از موثرترین ترفندهای آموزش تایپ سریع
3.    عدم غفلت از تکرار
4.    درست نشستن هنگام تایپ
5.    اهمیت نگاه نکردن به کیبورد در آموزش تایپ سریع
6.    انجام بازی های تایپی
7.    عوامل موثر در آموزش تایپ سریع
8.    تمرین کردن تایپ لمسی یا ده انگشتی


ارزیابی سرعت تایپ خود از تکنیک های آموزش تایپ سریع


اگر تصور کنید که سرعت تایپ شما خوب است راه پیشرفت خود را بسته اید. قبل از آغاز آموزش تایپ سریع همواره توصیه می شود وضعیت سرعت تایپ فعلی خود را ارزیابی کنید تا قادر به مقایسه آن با سرعت حرفه ای ها باشید. برای ارزیابی سرعت تایپ ابزارهای مختلف بسیار زیادی وجود دارند. در صورت آموزش تایپ سریع به صورت اصولی می توانید حدود 50 تا 60 کلمه را در یک دقیقه تایپ کنید.

دوره های آموزش تایپ سریع
آهسته تایپ کردن از موثرترین ترفندهای آموزش تایپ سریع


در آموزش تایپ سریع به آهسته تایپ کردن و متمرکز شدن روی دقت شما توصیه شده است. به خاطر داشته باشید که افزایش سرعت تایپ یک شبه غیرممکن است و عجله کردن در این مسیر چندان خوشایند نیست. بهتر است به جای تمرکز روی سرعت روی دقت و کاهش خطاهای خود متمرکز شوید. تایپ کردن به صورت آهسته و تمرکز روی  دقت باعث می شود مدارهای عصبی در مغز شما بهتر شکل گیرند و سرعت تایپ شما را افزایش خواهند داد.


عدم غفلت از تکرار


تایپ کردن و حافظه عضلانی دارای ارتباط مستقیم با یکدیگر هستند. عضلات افراد به طور معمول پس از گذشت مدتی با تکنیک هایی که آموزش دیده سازگار خواهند شد. به خاطر داشته باشید که بهترین و کوتاه ترین راه تقویت حافظه عضلانی تکرار است. تکرار باعث می شود حرکت انگشتان در حافظه عضلانی ثبت شوند. اگر دوره های آنلاین آموزش تایپ سریع را سپری می کنید قبل از رفتن به مرحله بعد بهتر است تکنیک مرحله ای که در آن قرار گرفته اید را آموزش ببینید. هرچند ممکن است این کار وقت گیر باشد اما یادگیری درس های بعدی را برای شما راحت تر خواهد ساخت.

اهمیت آموزش تایپ سریع
درست نشستن هنگام تایپ


افرادی که آموزش تایپ سریع را دریافت می کنند ممکن است از اهمیت شیوه نشستن پشت کامپیوتر غافل شوند. بد نشستن علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن سطح انرژی ممکن است به عضلات شما آسیب وارد کند. این امر همچنین ممکن است باعث شود زود خسته شده و دست از کار بکشید. در صورت رعایت نحوه نشستن صحیح انگشتان در جای صحیح خود قرار خواهند گرفت. رعایت اصول صحیح نشستن پشت کامپیوتر سرعت و دقت تایپ را نیز تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد. پاها هنگام تایپ باید روی زمین قرار گیرند و مچ دست ها نیز باید هم سطح با کیبورد باشند. این امر باعث خواهد شد در طولانی مدت از درد مچ، درد کمر و گردن در امان بمانید.


اهمیت نگاه نکردن به کیبورد در آموزش تایپ سریع


در صورت تایپ به صورت غیر اصولی یک نگاه شما به کیبورد و نگاه دیگر شما به مانیتور خواهد بود. برای تایپ کردن از روی متن باید متن اصلی، کیبورد و صفحه کلید را نگاه کنید. این کار باعث خسته شدن چشم و مغز و کندی سرعت تایپ خواهد شد.
با آغاز آموزش تایپ سریع باید نگاه نکردن به صفحه کلید را تمرین کنید. با گذشت زمان و تمرین بیشتر موقعیت حروف الفبا در صفحه کلید به حافظه عضلانی شما وارد خواهند شد. در این حالت بدون فکر کردن به جای دکمه ها می توان سرعت تایپ را افزایش داد و با سرعت پیش رفت. گاهی اوقات افراد هنگام تایپ وسوسه خواهند شد تا به کیبورد نگاه کنند. به خاطر داشته باشید که این کار مانع یادگیری خواهد شد. یکی از ترفندهای آموزش تایپ سریع برای نگاه نکردن به صفحه کلید انداختن پارچه یا حوله روی کیبورد می باشد.

آموزش مهارت های تایپ سریع
انجام بازی های تایپی


گاهی اوقات در طول تمرین کردن و مواقعی که برای مدت زمان طولانی در حال تمرین هستید ممکن است خسته شوید. در این شرایط بازی های مربوط به تایپ باعث افزایش سرعت شما خواهند شد. اگر در حال آموزش تایپ سریع و آموزش تایپ ده انگشتی باشید این بازی ها برای شما مفید خواهند بود. این بازی ها زیر مجموعه کارهای مربوط به تنظیم انگشتان محسوب می شوند از این رو در صورتی خستگی از تمرین کردن و سر رفتن حوصله تان توصیه می شود به دنبال انجام بازی های تایپی باشید. در این شرایط با یک تیر دو نشان خواهید زد، سرگرم شده و تمرین خواهید کرد.


عوامل موثر در آموزش تایپ سریع


جدی گرفتن عوامل کوچک و مهم که مانع از سرعت گرفتن تایپ شما می شوند در آموزش تایپ سریع از اهمیت ویژه برخوردار هستند. گاهی اوقات ممکن است با وجود تمرین زیاد و رعایت تمام اصول و قوانین تایپ و داشتن انگیزه و اراده در این مسیر باز هم نتوانید سرعت خود را در تایپ از حد مشخص بیشتر نمایید. در این شرایط ممکن است افراد تصور کنند که حداکثر سرعت تایپ شان این حد است و قادر به تایپ کردن از این سریع تر نیستند اما باید به خاطر داشته باشند که حق آن ها بیشتر از این هاست.
اساسی ترین و مهمترین بخش روند دستیابی به موفقیت تمرین کردن است اما تنها عامل موثر روی سرعت تایپ شما نمی باشد. در این موضوع عوامل مختلف بسیار زیادی دخیل هستند و برای دستیابی به نتیجه تمرین کردن به صورت صحیح و اصولی از اهمیت ویژه برخوردار است.


تمرین کردن تایپ لمسی یا ده انگشتی


به خاطر داشته باشید که تمرین کردن کلید موفقیت افزایش سرعت تایپ می باشد. به همین دلیل است که توصیه می شود برنامه ریزی داشته باشید و حداقل در روز یک ساعت تمرین کنید. بهترین زمان تمرین کردن صبح هاست زیرا ذهن افراد در صبح ها باز و تازه است اما به خاطر داشته باشید که تمام قوانین مربوطه هنگام تمرین باید رعایت شوند. این قوانین شامل موارد زیر می باشند:
1- نگاه نکردن به صفحه کلید
2- پرهیز از سریع تایپ کردن
3- استفاده از تمامی انگشتان هنگام تایپ کردن و شرکت در دوره های آموزش تایپ با ده انگشت
در صورت رعایت نکات آموزش تایپ سریع می توان مهارت تایپ را افزایش داده و به آن سرعت بخشید. اصلی ترین ستون های موفقیت استمرار و ثبات هستند. به خاطر داشته باشید که نداشتن استمرار در تمرین کردن مانع از دستیابی به مهارت تایپ فوری خواهد بود. تمرکز خود را روی تمرین کردن به نحو صحیح معطوف کرده و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید. علاوه بر تمرین کردن روند پیشرفت خود را نیز باید ارزیابی نمایید تا میزان پیشرفت خود را بررسی کنید.
در صورت آموزش تایپ سریع و تقویت این مهارت در خود می توانید به بخش استخدام غیر حضوری و استخدام تایپیست وب سایت اتک مراجعه کرده و فرم استخدام غیر حضوری این وب سایت را تکمیل نمایید. پس از ارسال نمونه کار اگر مورد رضایت واقع شدید به بهترین و معتبرترین شرکت ها در این زمینه معرفی خواهید شد. در نهایت می توانید جهت استخدام غیر حضوری اقدام نمایید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *