راهنمای پیدا کردن ایده برای موشن گرافیک

راهنمای پیدا کردن ایده برای موشن گرافیک

ایده برای موشن گرافیک یکی از مهم تریم فاکتورها برای دیده شدن است. داشتن ایده خوب موفقیت یک موشن گرافیک را تضمین می کند.

ایده برای موشن گرافیک؛ مقدمه

ایده برای موشن گرافیک یکی از رکن های مهم در ساخت موشن گرافیک می باشد. امروزه در جهان بهترین ایده برای موشن گرافیک، ایده های الهام بخش می باشد. برای این که ایده های الهام بخش را پیدا کنید باید به این نکات توجه کنید که  این موارد شامل: پیاده سازی ایده ی اولیه بر روی کاغذ، داستان ثابت و واحد، جذاب و سرگرم کننده بودن، بررسی حاصل کار بهترین برند ها، تمرین مداوم و پیوسته و موارد دیگر می شوند. برای ساخت یک موشن گرافیک باید اصول طراحی موشن گرافیک را بدانید. سایت هایی جهت ایده برای موشن گرافیک وجود دارد. ما در این مقاله در مورد موارد زیر با شما صحبت می کنیم:

1-    چطور موضوع مناسبی برای موشن گرافیک پیدا کنیم؟
2-    محبوب ترین موشن گرافی ها چه موضوعاتی دارند؟
3-    معرفی سایت هایی برای ایده یابی طراحی موشن گرافیک
4-    تکنیک هایی برای طراحی موشن گرافیک منحصر به فرد
5-    دو سایت حرفه ای برای ایده یابی موشن گرافیک
6-    جمع بندی

چطور موضوع مناسبی برای موشن گرافیک پیدا کنیم؟

موشن گرافیک در واقع تصاویر و نقاشی های متحرک می باشد که  نیاز است ابزار ساخت موشن گرافیک را بشناسید. یکی از روش هایی که باعث می شود طراحان موشن گرافیک های با کیفیت ایجاد کنند پیدا کردن موضوع مناسب می باشد. حال شاید این سؤال برای شما هم پیش بیاید که چطور موضوع مناسبی برای موشن گرافیک پیدا کنیم؟ گاهی برای ساخت یک موشن گرافیک نمی دانید که باید از کجا شروع کنید. شما می توانید با جستجوی سایت های مختلف و یوتیوب و دیگر موارد به پیدا کردن ایده برای ساخت موشن گرافیک بپردازید.  ایده برای موشن گرافیک را می توان از روش های زیر شروع کرد:
1-    استفاده از ترند ترین ایده ها برای ایده برای موشن گرافیک: موشن گرافیک ها در واقع نوعی از انیمیشن می باشند با این تفاوت که مثل انیمیشن طولانی نیستند و همین طور برای داستان سرایی از آن استفاده نمی شود. موشن گرافیک ها برای تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ کاربرد دارند. برای این که یک موضوع مناسب برای موشن گرافیک پیدا کنید می توانید از ترند های سال استفاده کنید.
2-    آشنایی با انواع طراحی های ترند به منظور ایده گرفتن برای طراحی موشن گرافیک: یکی از راه های پیدا کردن موضوع مناسب توجه به ترند های سال می باشد. برای این کار می توانید نوع طراحی آنها را مورد استفاده قرار دهید که شامل موارد زیر می شوند:
•    انواع موشن گرافیک های طراحی شده ی ترکیبی
•    حرکت به سمت جلو به صورت یکپارچه
•    تایپوگرافی های متحرک
•    اعمال نور به صورت چندگانه
•    استفاده از نوستالژی برای طراحی موشن گرافیک

راهنمای پیدا کردن ایده برای طراحی موشن گرافیک

محبوب ترین موشن گرافی ها چه موضوعاتی دارند؟

موشن گرافیک ها در بازار ها از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. موشن گرافیک ها سبک های متنوعی دارند که شامل: موشن گرافیک های توضیحی، موشن گرافیک های بازاریابی محصولات، موشن گرافیک های محیط کاربری، آیکون، لوگو می شوند. حال این سؤال پیش که محبوب ترین موشن گرافیک ها چه موضوعاتی دارند؟ ما  در این مقاله می خواهیم در مورد محبوب ترین موشن گرافی ها با شما صحبت کنیم:
1-    موشن گرافیک های آموزشی و اطلاع رسانی: موشن گرافیک هایی با این سبک بیشتر برای توضیحات برای محصولات به کار می روند و به صورت کوتاه می باشند.استفاده از متن یا آهنگ در این موشن گرافیک ها باعث جذابیت بیشتر آنها می شود.
2-    موشن گرافیک های بازاریابی محصولات: ویژگی های محصولات با این موشن گرافیک ها نشان داده می شوند. این مدل از موشن گرافیک ها اطلاعاتی از جمله: نام محصول، نحوه ی خرید محصول، کارانتی و موارد دیگر را شامل می شود.
3-    موشن گرافیک ها یا فیلم کوتاه: این موشن گرافیک ها در واقع داستانی کوتاه در مورد محصولات است که اگر با انیمیشن و موسیقی ادغام شود باعث جذابیت موشن گرافیک می شود.
4-    لوگو موشن ها: یکی از راه های نشان دادن برند هر کسب و کار استفاده از لوگو موشن می باشد که برای ساخت لوگو موشن باید از اپلیکیشن ساخت لوگو موشن استفاده کرد

معرفی سایت هایی برای ایده یابی طراحی موشن گرافیک

برای این که بتوانید یک موشن گرافیست شوید یکی از ابتدایی ترین مرحله آموزش موشن گرافیک ساده می باشد، پس از آن باید بتوانید تولید محتوای خوبی را ایجاد کنید. ایجاد تولید محتوا یکی از رکن های اصلی ساخت موشن گرافیک می باشد. برای ساخت یک موشن گرافیک باید ایده برای موشن گرافیک داشته باشید. برای این که بتوانید ایده های خوبی داشته باشید می توانید به سایت هایی مراجعه کنید. ما در این مقاله به معرفی سایت هایی برای ایده یابی طراحی موشن گرافیک می پردازیم:
1-    Stash:  یکی از بهترین سایت ها برای ایده یابی طراحی موشن گرافیک می باشد که در آن با طراحان برتر مصاحبه شده است. 30 روز می توانید به صورت رایگان از این سایت استفاده کنید و بعد از آن باید به خریداری اشتراک بپردازید.
2-    Inspiration Grid: شما می توانید با وارد شدن در این سایت طرح های برتر، طراحان جهان را مشاهده کنید و از بخش ویدیو و موشن گرافیک آن برای ایده گرفتن استفاده کنید.
3-    Art of the title: این وب سایت یکی از بهترین وب سایت ها در زمینه ی طراحی عنوان و تیتراژ فیلم می باشد. شما می توانید با جستجوی نام هنرمندان نمونه ای از طراحی های آنها را ببینید.
4-    From Up North: برای طراحان موشن گرافیک یک وب سایت عالی محسوب می شود که دارای طرح های باورنکردنی می باشد. شما می توانید از این وب سایت برای بایگانی طرح های خود استفاده کنید.
5-    Mo Graph: یکی از بهترین منابع برای یادگیری موشن گرافیک می باشد و برترین طراحان موشن گرافیک در این وب سایت فعالیت می کنند.
6-    Behance: برای آموزش موشن گرافیک می توانید از ویدیو های آموزشی این سایت استفاده کنید و منبعی برای ایده گرفتن طراحان می باشد.

پیدا کردن ایده در موشن گرافیک

تکنیک هایی برای طراحی موشن گرافیک منحصر به فرد

امروزه برای این که بتوانید موشن گرافیک های با کیفیتی بسازید باید از تکنیک ها و سایت هایی کمک بگیرید. همان طور که می دانید موشن گرافیک ها برای تبلیغات محصولات و خدمات نیز کاربرد دارند از این رو یک طراح موشن گرافیک باید دوره ی آموزش موشن گرافیک تبلیغاتی را گذرانده باشد. تکنیک هایی برای طراحی موشن گرافیک  منحصر به فرد به صورت زیر می باشد:
•    تکنیک تایپوگرافی
•    تکنیک اثر تحریف اشکال 
•    تکنیک قلم ها و عناوین متحرک
•    تکنیک حرکت مایع
•    تکنیک شیب رنگی
•    تکنیک تصاویر متحرک

دو سایت حرفه ای برای ایده یابی موشن گرافیک

طراحان موشن گرافیک برای این که در کار خود تنوع ایجاد کنند و ویدیو های با کیفیتی برای محصولات بسازند از استاپ موشن های زیبا استفاده می کنند. دو سایت حرفه ای برای ایده یابی موشن گرافیک که به طراحان کمک می کند تا موشن گرافیک با کیفیتی بسازند که شامل موارد زیر می شوند:
•    دریبل: این سایت برای طراحان خاص پسند بسیار مناسب می باشد. افرادی که در این سایت محتوای ویدیویی را بارگذاری می کنند از افراد متخصص می باشند.
•    پینترست: یکی از محبوب ترین سایت ها می باشد که با جستجو در این سایت به راحتی می توانید ایده برای موشن گرافیک را دریافت کنید. این وب سایت در کمترین زمان به شما ایده ی مورد نظر را می دهد.

پیدا کردن ایده برای موشن گرافیک

جمع بندی

موشن گرافیک ها تصاویر و نقاشی های متحرک می باشند که در برند سازی، تبلیغات و سینما کاربرد دارند. برای این که طراحان بتوانند ایده برای موشن گرافیک خود پیدا کنند می توانند از سایت هایی که گفته شد استفاده کنند. تکنیک هایی برای طراحی موشن گرافیک وجود دارد که طراحان می توانند با کمک کردن از آنها به ساخت یک موشن گرافیک منحصر به فرد بپردازند. ما در این مقاله به بررسی محبوب ترین موضوعات موشن گرافیک، سایت هایی برای ایده گرفتن موشن گرافیک و موارد دیگر با شما صحبت کردیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *