تایپ سریع و فوری با آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی

تایپ سریع و فوری با آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی

از آنجا که به طور پیوسته در کار و زندگی خود به تایپ نیاز پیدا می کنید آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی به صورت اصولی به شما کمک خواهد کرد تا به تایپ سریع و فوری دست یابید. در این محتوا قصد داریم نحوه تایپ ده انگشتی انگلیسی را به صورت کامل و جامع به شما آموزش دهیم اگر در انجام کارهای خود به تایپ انگلیسی سریع نیاز دارید توصیه می کنیم ما را تا پایان همراهی نمایید.


مقدمه


1.    اهمیت قرارگیری صحیح دست ها در آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی
2.    تاکید بر حالت صحیح انگشتان در آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی
3.    آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی و تقویت مهارت های آن
4.    افزایش سرعت تایپ
5.    اهمیت صبوری در آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی


اهمیت قرارگیری صحیح دست ها در آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی


برای قرارگیری صحیح دست ها در آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی روی نشستن صحیح پشت کامپیوتر تاکید شده است. دقت کنید که هنگام تایپ ده انگشتی انگلیسی انگشتان دستان شما باید به صورت خمیده بالای کلیدها قرار گرفته و مچ دست نیز روی میز قرار گیرد. از وارد آوردن فشار زیاد روی مچ دست ها به صورت خودداری نموده، صاف بنشینید و آرنج ها را خم کنید. در صورت رعایت نحوه صحیح نشستن پشت کامپیوتر دقت شما در تایپ صحیح افزایش خواهد یافت. یکی از مهمترین مزایای نشستن صحیح پشت کامپیوتر کاهش فشار روی بازوها، دست ها و شانه ها در طول تایپ کردن می باشد.


تاکید بر موقعیت صحیح انگشتان در آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی


در صورت قرار دادن دستان خود به صورت عادی روی صفحه کلید انگشتان دست چپ روی A,S,D,F قرار خواهند گرفت در حالی که انگشتان دست راست روی کلیدهای J,K,L را لمس خواهند کرد. این حالت در آموزش تایپ سریع و تایپ فوری حالت پایه یا اولیه نامیده می شود. حال بدون نگاه کردن به صفحه کلید می دانید که چه کلیدهایی زیر کدام انگشتان شما قرار دارند.
در صورت عدم استفاده از تمام انگشتان هنگام تایپ توصیه می شود این حالت را چندین بار در روز تمرین کنید.
برآمدگی های موجود روی کلیدهای J,F در امر پیدا کردن کلیدهای پایه به شما کمک خواهند کرد. در تمامی صفحه کلیدها روی این دو کلید نقطه وجود دارد و باعث می شود بدون نگاه کردن به صفحه کلید بتوانید آن ها را به راحتی با انگشتان خود پیدا کنید.
به خاطر داشته باشید که انگشتان به صورت مورب تعدادی از حروف را تحت پوشش قرار می دهند. به عنوان مثال با انگشت کوچک دست چپ می توان حروف و اعداد 1,A,Z,Q تایپ کرد و انگشت انگشتری دست چپ وظیفه تایپ اعداد و حروف 2,W,X,Z را به عهده دارد.
در صورت نیاز به کلیک کردن روی کلید shift در هنگام تایپ حروف مختلف با استفاده از یک دست خود می توانید از انگشت کوچک دست مخالف خود استفاده کنید. با استفاده از انگشت کوچک می توان دیگر کلیدها همچون TAB,CapslockوCTRL را فشرد. لازم به ذکر است که برای فشردن کلیدهای علامت گذاری و جهت نما نیز می توان از انگشت کوچک استفاده کرد.
در آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی عنوان شده است که یکی از انگشتان شست باید همواره روی کلید space در صفحه کلید قرار داشته باشد. یکی از مهمترین نکات تایپ سریع و تند این است که هرگز نباید همزمان انگشتان شست خود را از روی این کلید بلند کرد.

کلاس های آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی
آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی و تقویت مهارت های آن


در آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی عنوان شده است که پس از یافتن موقعیت صحیح دست روی صفحه کلید باید روی حروف به صورت تکی تمرین کرد. تنها در این صورت است که پس از گذشت مدت زمان مشخص متوجه خواهید شد که هر کلید در کجا قرار دارد. در آغاز آموزش تایپ انگلیسی ده انگشتی ایرادی ندارد که هر از چند وقت به صفحه کلید خود نگاه کنید. این امر را به عادت تبدیل نکنید زیرا هدف آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی نگاه نکردن به صفحه کلید است.
پس از تمرین کردن حروف و کلیدها به صورت تکی و پیدا کردن جایگاه حروف و کلیدها نوبت تمرین و تایپ کردن کلمات و جملات است.
به منظور تسلط بر تایپ ده انگشتی انگلیسی بهتر است جملاتی که دارای گستره حروف زیاد هستند را تمرین کنید. این جملات بهتر است حاوی کلمات کامل تر باشند. برای این امر می توان جملات با معنی متون مختلف در کتاب ها و مقالات مختلف را تایپ کرد. تایپ همه کارهای روزمره به صورت ده انگشتی به شما کمک خواهد کرد تا به این امر مسلط شوید.
پس از آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی بهتر است خطاهای رایج خود را پیدا کرده، سرعت تایپ را ارزیابی کرده و نمودار پیشرفت و پسرفت خود را مشاهده نمایید.
به خاطر داشته باشید که دقت در تایپ نسبت به سرعت از اهمیت بیشتری برخوردار است. در زمینه آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی سریع عجله به عنوان سم مهلک عمل می کند. از سریع تایپ کردن تا حد امکان خودداری کرده و در مقابل دقت تایپ صحیح خود را افزایش دهید. با گذشت زمان تایپ صحیح سرعت شما را نیز افزایش می دهد.

روند آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی
افزایش سرعت تایپ


در آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی عنوان شده است که نگاه کردن به صفحه کلید سرعت شما را تا حد زیادی کاهش می دهد. در صورت عادت کردن به این کار حافظه دیگر تمایلی به حفظ مکان کلیدها روی صفحه کلید نمایش نخواهد داد. در صورت نیاز به نگاه کردن به صفحه کلید بهتر است آن را محدود کرده و تنها در مواقعی که در تایپ یک حرف زیاد دچار خطا می شوید به صفحه کلید نگاه کنید.
اکثر نرم افزارهای پیام رسان دارای نسخه های دسکتاپ یا تحت وب نیز می باشند برای تمرین بیشتر تایپ ده انگشتی انگلیسی بهتر است برای چت کردن با دوستان خود از این نسخه ها استفاده نمایید.
در طول روند آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی برای بهبود سرعت تایپ توصیه می شود از تکرار اشتباهات رایج در تایپ پرهیز کنید. از رایج ترین اشتباهات کاربران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برداشتن دست به صورت کامل از روی صفحه کلید
  • قرار نگرفتن دست ها در یک راستا
  • تحمیل فشار بیش از حد به دکمه های صفحه کلید
  • عجله داشتن در آموزش کلیدهای مختلف در مدت زمان کوتاه
  • پرهیز از آزمایشات جدید و انتخاب متون ساده و آشنا برای تایپ

آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی
اهمیت صبوری در آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی


به منظور طی کردن روند آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی به صورت صحیح هم مانند آموزش تایپ فارسی باید صبور بود. در آموزش تایپ صحیح هیچ سختی به خود راه ندهید و برای خود یک عادت صحیح ایجاد کنید. شما باید به استاندارد تایپ عادت کرده و از روش هایی که قبلا برای تایپ استفاده می کردید پرهیز کنید.
با درک اهمیت آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی در کار و زندگی خود متوجه خواهید شد که این امر به عنوان سکوی پرتاب عمل می کند. اگر دوست دارید در حرفه تایپ غیر حضوری و تایپ آنلاین مشغول به فعالیت شوید و دوره های آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی را گذرانده اید وارد وب سایت اتک شوید. با شرکت در کلاس های آموزش تایپ ده انگشتی انگلیسی این مهارت را به خوبی یاد خواهید گرفت. با مراجعه به بخش استخدام غیر حضوری سایت اتک، تکمیل فرم استخدام غیر حضوری و ارسال نمونه کار به شرکت های معتبر در این زمینه معرفی خواهید شد. با گرفتن پروژه تایپ و تحویل آن در زمان مقرر به درآمد مناسب دست خواهید یافت. 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *