طراحی لوگو دورکاری، مزایا و معایب

طراحی لوگو دورکاری، مزایا و معایب

در این مقاله ما تلاش می کنیم تا طراحی لوگو دورکاری را توضیح دهیم و درباره موضوعات مختلف این مسئله سخن بگوییم.


طراحی لوگو دورکاری را می توان یکی از قسمت های مهم فعالیت های فریلنسری به شمار آورد. در این نوع فعالیت ها شما باید با شیوه های مختلف دورکاری آشنا باشید. مهم ترین چیزی که در این میان اهمیت بسیاری دارد، آشنایی با مخاطبان پروژه های دورکاری است. در ادامه باید به این پرسش پاسخ داد که دورکاری در حوزه طراحی لوگو به چه دلیلی دارای اهمیت فراوان است؟ از جانب دیگر برای چه افرادی این گونه از فعالیت ها توصیه می شود و از نظر اقتصادی دارای توجیه می باشد؟ 


مقدمه ای برای طراحی لوگو دورکاری

 

 1. مشتریان طراحی لوگو دورکاری
  • شرکت ها
  • سازمان ها
  • شخصیت های حقیقی
 2. افراد مناسب برای انجام طراحی لوگو دورکاری
  • بانوان خانه دار
  • افراد دارای مشکل
  • افراد دارای شغل های پاره وقت
 3. انواع طراحی لوگو دورکاری
  • داخلی
  • خارجی
 4. کلام پایانی در رابطه با طراحی لوگو دورکاری


مشتریان طراحی لوگو دورکاری


باید گفت طراحی لوگو دورکاری شامل طراحی لوگو در ورد، طراحی لوگو در کورل، (Corel Draw) ، طراحی لوگو در فتوشاپ و انواع طراحی های دیگر می شود. این نوع از طراحی را می توان شغلی مستقل و جداگانه قلمداد کرد که به خوبی قادر خواهد بود هزینه های مختلف شما را تامین کند. گروه ها و افراد متفاوت و متعددی را می توان طیف مشتریان طراحی لوگو دورکاری به شمار آورد که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود:


شرکت ها:


در عصر حاضر می توان شرکت های متفاوت را یکی از مهمترین مشتریان برای طراحی لوگو دوکاری و پروژه هایی از این دست به شمار آورد. شرکت های مختلف در راستای تبلیغ هر چه بیشتر کار خویش نیاز فراوانی به طراحی لوگو دارند. این نیاز به آن سبب است که اولین و ابتدایی ترین چیزی که در ذهن مخاطب به عنوان تبلیغ باقی می ماند همان لوگوی شرکت یا سازمان مربوط است. برای نمونه باید گفت شرکت های بزرگ ماشین سازی دنیا مانند هیوندا و بنز پیش از آن که با شکل و ظاهر ماشین های خود شناخته بشوند؛ به واسطه لوگوی شرکت خود در ذهن مشتریان مختلف جایگیر گشته اند. 


سازمان ها:


در کشورهای مختلف سازمان ها و ارگان های گوناگون بخشی از بودجه خود را به طراحی لوگو دورکاری به عنوان یک شغل اختصاص می دهند. از جمله این موارد و سازمان ها می توان به بانک های سطح کشور اشاره نمود. بانک های مختلف، خود را موظف می دانند تا لوگوی مناسب خود را بسازند. 
برای نمونه دقت کنید ابتدایی ترین چیزی که در ذهن شما از یک بانک باقی می ماند نه شعار آن بانک است و نه ویژگی ها و خدمات ارائه شده به دست آن بانک می باشد. لوگو بانک، ابتدایی ترین چیزی است که در ذهن مخاطبان باقی خواهد ماند. برای نمونه به لوگوی بانک صادرات یا سپه دقت کنید که حتی پیش از به خاطر آوردن نام بانک و شکل نوشتار آن، نام آنها را به خاطر می آورید. 
از جمله دیگر سازمان هایی که نیاز مبرمی به طراحی لوگو ساده و عامه پسند دارند، می توان به سازمان هایی مانند آب و فاضلاب یا آتش نشانی اشاره کرد. آنها باید در ذهن و خاطر مخاطبان خویش نقش ببندند. باید توجه داشت این لوگوها صرفا ابزاری در راستای زیبا سازی ظاهر آن شرکت یا سازمان یا موسسه به شمار نمی رود. در مورد سازمان هایی مانند آتش نشانی یا اداره برق یا گاز به عنوان نشانی به حساب می آید تا فرد به واسطه آن نشان حتی از راه دور بتواند مسیر خود را پیدا کند و به سازمان مد نظر خود دسترسی آسان و سریع داشته باشد.

طراحی لوگو دورکاری
شخصیت های حقیقی:


باید گفت طراحی لوگو چهره یا لوگو هایی از این دست نیز از زیر مجموعه های طراحی لوگو دورکاری به عنوان یک شغل مستقل به حساب می آید. در جهان امروز بسیاری از افراد نیاز بسیاری را نسبت به داشتن لوگو در فضای شخصی خود احساس می کنند. از جمله این افراد می توان به هنرمندان و سلبریتی ها و افرادی که تمایل به داشتن شهرت دارند اشاره کرد. با این ترتیب باید پذیرفت افراد و شخصیت های حقوقی نیز می توانند مشتریان طراحی لوگو باشند.


افراد مناسب برای انجام طراحی لوگو دورکاری


تمامی افراد مختلف می توانند از طراحی لوگو دورکاری به عنوان یک شغل بهره ببرند اما این شغل برای برخی از افراد مناسب تر و کارآمدتر است. در ادامه به بررسی و بیان این دسته ها خواهیم پرداخت:


بانوان خانه دار:


از جمله بهترین گروه ها در راستای بهره بردن از شغل طراحی لوگو می توان به بانوان خانه دار اشاره نمود. این گروه نیازهای مالی خود را دارند. آنها تمایل دارند با وجود محدودیت های خود به واسطه حضور در خانه، استقلال مالی خود را نیز حفظ کنند. این دسته از افراد با طراحی لوگو دورکاری و طراحی لوگو در منزل می توانند درآمدی نسبتا مناسب را بدون نیاز به حضور در بیرون از خانه کسب کنند و از جانب دیگر به کار خود در خانه نیز مشغول شوند. 


افراد دارای مشکل:


ناشنوایان و معلولان جسمی حرکتی از جمله افراد قطع نخاع، می توانند با انجام دادن پروژه های طراحی لوگو ممر درآمدی مناسبی داشته باشند؛ در نتیجه نسبت به افراد دیگر استقلال مالی پیدا کنند و از آنها بی نیاز شوند. 


 افراد دارای شغل های پاره وقت:


افراد استخدام شده در دولت مانند معلمان و ادارات دولتی گروه بسیار مناسبی برای سود جستن از این امکان می باشند. آنها با وجود مشغول بودن از صبح تا شب درآمد بسیار زیادی ندارند. نیاز به درآمدی به صورت درآمد کناره و فرعی، امری بسیار ضروری و مهم در زندگی آنها است.

طراحی لوگو در منزل

انواع طراحی لوگو دورکاری


به طور کلی می توان در یک دسته بندی انواع طراحی لوگو دورکاری را بر اساس مخاطبان به دو دسته تقسیم نمود.


داخلی:


افراد بسیار زیادی در داخل کشور سفارشات طراحی لوگو دورکاری را در سایت های مختلف از جمله اتک ثبت می کنند. بخشی از مخاطبان ما این افراد هستند که برای به دست آوردن تجربه گزینه های بسیار مناسبی به نظر می رسند.


خارجی:


دسته دیگر از مخاطبان و سفارش دهندگان طراحی لوگو افراد خارجی هستند. پس از انجام دادن پروژه های موفق داخلی می توان به سمت پروژه های خارجی رفت. زیرا این پروژه ها دارای حساسیت بیشتری هستند. از جانب دیگر از نظر مالی نیز توجیه مالی بیشتری را به خود اختصاص می دهند؛ زیرا هزینه به دست آمده از این پروژه ها غالبا به شکل دلار است که نسبت به ریال دارای ارزش چند برابری می باشد. 

طراحی لوگو در خانه
کلام پایانی در رابطه با طراحی لوگو دورکاری


در پایان پس از بحث و بررسی در مورد طراحی لوگو دورکاری و مزایای آن و آشنایی با ویژگی ها و مخاطبان و مشتریان این شغل، پرسش اصلی شما این خواهد بود که در صورت پسندیدن این کار به عنوان شغل حال باید چه کنید؟ ما به شما سایت اتک را معرفی می کنیم. به سایت اتک مراجعه نمایید. در آن جا به قسمت استخدام غیر حضوری بروید. در بخش استخدام غیر حضوری فرم استخدام غیر حضوری را به صورت تمام و کمال پر کنید. پس از تکمیل فرم همکاران ما فرم شما را بررسی خواهند کرد. پس از بررسی نهایی با شما جهت همکاری و بیان شرایط کار مشترک تماس خواهند گرفت. آنها شرایط و ویژگی های پروژه های مناسب را برایتان بیان خواهند کرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *