تاثیر مهارت نقاشی در تصویرگری و طراحی کاراکتر

تاثیر مهارت نقاشی در تصویرگری و طراحی کاراکتر

تصویرگری و طراحی کاراکتر ارتباط نزدیکی با هنر نقاشی دارند. همانطور که می دانید تصویرگری و طراحی کاراکتر به عنوان یک نقاشی روایتگر است.


پیشگفتار


تصویرگری و طراحی کاراکتر ارتباط نزدیکی با هنر نقاشی دارند. همانطور که می دانید تصویرگری و طراحی کاراکتر  به عنوان یک نقاشی روایتگر است که بدون نیاز به متن و هر نوع نوشتاری پیام خود را به مخاطبان منتقل می کنند. برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند که نقاشی و تصویرگری شباهت های زیادی با همدیگر دارند و هر دو به عنوان منتقل کننده پیام های بصری شناخته می شوند. 
تصویرگری و طراحی کاراکتر را به عنوان زیرشاخه هایی از هنر گرافیک می دانند که حاوی آثار خلاقانه ای هستند. این آثار می توانند پیام یک داستان، شعر را انتقال دهند. معمولا از طراحی کاراکتر خلاقانه برای انتقال پیام برندها و تبلیغات استفاده می کنند. 


مقدمه

توضیح نکات مهم در طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر و تصویرگری

تکنیک های مشترک تصویرگری و طراحی کاراکتر با نقاشی


افرادی که در حوزه طراحی کاراکتر و تصویرگری فعالیت می کنند اگر با نقاشی آشنایی نداشته باشند عملا هیچ فعالیتی نمی توانند انجام دهند. تکنیک هایی وجود دارد که باید در زمان طراحی کاراکتر یا ایجاد ایده تصویرگری رعایت شود. این تکنیک ها عملا مربوط به نقاشی هستند. آشنایی با برخی از تکنیک های نقاشی به شما در طراحی کاراکتر موفق و تصویرسازی ایده های مختلف کمک زیادی می کند. تا زمانی که طراحی کاراکتر و تصویرگری وابسته به رنگ است اهمیت آشنایی با نقاشی بسیار زیاد است. 
طراحی کاراکتر و تصویرگری باید بر اساس اولین تکنیک نقاشی یعنی زیرسازی ایجاد شوند. برای ایجاد کاراکتر و تصویرسازی به سایه نما یا شبه نیاز داریم. این فرایند در نقاشی با عنوان میکس کردن یا زیرسازی شناخته می شود. می توانید با استفاده از رنگ هایی نظیر قهوه ای، زرد سوخته یا ترکیب قرمز و قهوه ای یک زیر ساز مناسب ایجاد کنید. در صورتی که طراحان بتوانند این تکنیک را به درستی انجام دهند به یک راه مناسب برای یکسان سازی قسمت های مختلف طرح دست یافته اند. با استفاده از این تکنیک می توانید حس و حال فوق العاده ای را به مخاطب انتقال دهید.

 
استفاده از تکنیک آبرنگ در تصویرگری و طراحی کاراکتر


ممکن است برخی از افراد تصور کنند با وجود تکنیک های دیجیتال دیگر نیاز به یادگیری تکنیک های سنتی نظیر آبرنگ نباشد. اما این ذهنیت کاملا اشتباه است طراحان می توانند با استفاده از رقیق کردن رنگ ها سایه روشن های بسیار زیبا و خلاقانه ای به وجود آورند. همانطور که این تکنیک در نقاشی  و طراحی کاراکتر و تصویرگری حائز اهمیت است. با استفاده از این تکنیک می توانید ابتدا طرح های مورد نظرتان را با استفاده از مداد و قلم ثبت می شوند. پس از انجام این فرایند با استفاده از آبرنگ می توانید طرح مورد نظر را تکمیل کنید. در برخی موارد هم می توانید با استفاده از آبرنگ در ابتدای کار طرح را بکشید. 

طراحی کاراکتر

استفاده از تکنیک اکریلیک


تصویرگری و طراحی کاراکتر با استفاده از سومین تکنیک کاربردی نقاشی یعنی استفاده از رنگ های اکریلیک می باشد. این تکنیک بسیار انعطاف پذیر می باشد. اکریلیک به صورت رنگ هایی جذاب و براق است که با استفاده از آن در تصویرگری می توانید ایده های خود را به هر سبکی که دوست دارید طراحی کنید. استفاده از این تکنیک از ان جهت حائز اهمیت است که خیلی سریع خشک می شود. 
استفاده از تکنیک مداد رنگی برای خلق آثار تصویرگری بسیار متداول است. می توانید از این گزینه در کنار گواشو آبرنگ به صورت ترکیبی استفاده کنید. جالب است بدانید که مداد رنگی هم برای طراحی استفاده می شود هم برای نقاشی کاربرد دارد. استفاده از این تکنیک برخلاف ظاهر آسانی که دارد نیاز به تجربه بسیار زیادی دارد. 


تصویرگری و طراحی کاراکتر به صورت دیجیتال


طراحی کاراکتر و تصویرگری به شکل دیجیتال در حال حاضر مورد توجه طراحان قرار گرفته است. طراحان با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته ای مثل کورل، فتوشاپ، ایلوستریتور به طراحی ایده های مختلف می پردازند. استفاده از تبلت های گرافیکی به کاربران این امکان را داده است که بتوانند خیلی راحت تر از گذشته به طراحی کاراکتر و تصویرگری بپردازند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم استفاده از تکنیک های نقاشی در تصویرگری و طراحی کاراکتر بسیار مرسوم است. اما این دو هنر با همدیگر تفاوت هایی نیز دارند. تصویرگران معمولا تمایل دارند که تصویرسازی فیزیکی و مفهومی را انجام دهند. فراموش نکنید که تصویرگری و طراحی کاراکتر در مقایسه با نقاشی به مهارت های هنری بیشتری احتیاج دارند. 
به این دلیل که محصول آن ها باید حاوی یک پیام جذاب باشد و از لحاظ بصری نیز معنایی را انتقال بدهد. معمولا ایده تصویرگری برخلاف نقاشی نیازمند طرز تفکر عملی بیشتری است. تفاوت اصلی که میان طراحی کاراکتر و تصویرگری با نقاشی وجود دارد این است که هر کدام از این هنرها برای اهداف خاصی به کار می روند. 

تصویرگری
تفاوت های نقاشی و تصویرسازی و طراحی شخصیت در چیست


طراحی کاراکتر و تصویرگری با نقاشی در کنار شباهت ها دارای تفاوت هایی نیز هستند. گرچه این هنرها دارای مرزهای بسیار باریکی هستند اما در سه زمینه با همدیگر تفاوت دارند. در ابتدا باید بدانیم که نقاشی به عنوان یک هنر شناخته می شود اما دو گزینه دیگر همیشه معنای هنر ندارند و در برخی موارد عملکردی شبیه به رسانه دارند. زمانی که از تصویرسازی و طراحی کاراکتر برای تبلیغات و فعالیت تجاری استفاده می کنیم تلفیقی از هنر و رسانه می باشند. 

تصویرسازی یک هنر شخصی نیست و وظیفه دارد که با مخاطبان تعامل برقرار کند. این در حالی است که نقاشی به عنوان یک هنر شخصی است. در هنگام ایجاد کاراکتر و طرح های تصویرسازی باید به ایده ها و نظرات مخاطب نیز دقت داشته باشید. در غیر این صورت نمی توانید یک طراحی کاراکتر موفق داشته باشید. تصویرسازی و طراحی کاراکتر با این هدف ایجاد می شوند که تکثیر پیدا کنند. این در حالی است که نقاشی یک هنر کاملا شخصی است. 


سخن پایانی


تصویرگری و طراحی کاراکتر امروزه به عنوان هنر هایی شناخته می شوند که با کسب و کارها ارتباط زیادی دارند. بیشتر افراد تمایل دارند از یک کاراکتر مخصوص برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنند. داشتن یک کاراکتر اختصاصی باعث می شود که برند شما در ذهن افراد ماندگار شود. جالب است بدانید که امروزه ثابت شده است که استفاده از طراحی کاراکتر و تصویرسازی باعث می شود که کسب و کار شما ارتقاء پیدا کند. 
با استفاده از طراحی کاراکتر و تصویرسازی می توانید با مخاطبان خود ارتباط عاطفی و فیزیکی بهتری داشته باشید. استفاده از طراحی کاراکتر باعث می شود که شما بهتر دیده شوید. جالب است بدانید که کارشناسان عقیده دارند که طراحی کاراکتر و تصویرگری به عنوان یک سلاح مخفی برای تبلیغات می باشند. این ابزار از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند. یکی از مهمترین ارتباطات نقاشی با طراحی کاراکتر این است طراحان معمولا پیش از طراحی ایده ی خود را بر روی کاغذ اجرا می کنند. سپس به ارزیابی آن می پردازند. در صورتی که طرح اشکالی نداشته باشد آن را به صورت کاراکتر اجرا می کنند. در صورتی که طراح از تکنیک های نقاشی اطلاعی نداشته باشد بی شک به مشکل برخواهد خورد. یکی دیگر از موارد مشترک بین طراحی و نقاشی رنگ شناسی است که تاثیر بسیار زیادی در طراحی کاراکتر دارد. 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *