طریقه ساخت اکانت پادکست

طریقه ساخت اکانت پادکست

افراد بدون نیاز به دانش و ابزار خاصی می‌ توانند به ساخت اکانت پادکست بپردازند و محتوای صوتی خود را به صورت جهانی منتشر کنند.

 ساخت اکانت پادکست؛ مقدمه

ساخت اکانت پادکست می تواند سبب شود شما به کسب درامد از طریق ساخت پادکست ها برسید. یاد گرفتن طریقه ساخت اکانت پادکست می‌ تواند تا حد زیادی شما را از سایر رقبا به پیش براند. افراد زیادی هستند که برای ساخت اکانت پادکست به شرکت ‌های مختلف مراجعه می ‌کنند و با پرداخت هزینه ‌های هنگفت می‌ خواهند یک اکانت مخصوص انتشار پادکست داشته باشند اما طریقه ساخت اکانت پادکست بسیار راحت است. شما می توانید با خرید جزیی از تجهیزات ضبط پادکست به راحتی پادکست بسازید و منتشر کنید. اگر برایتان جای سوال است که چگونه پادکست بسازیم؟ چگونه پادکست‌ های خوب تولید کنیم؟ در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

فهرست مطالب

•    اکانت پادکست چیست
•    کاربردهای اکانت پادکست
•    سایت ها و برنامه هایی برای ایجاد اکانت پادکست
•    چگونگی ساخت اکانت پادکست در پلتفرم های مختلف
•    کلام پایانی 

اکانت پادکست چیست؟

 بهترین راه تولید محتوا که ضمن توضیحات کامل بتوانید با مخاطب هدف ارتباط برقرار کنید، ساخت اکانت پادکست و انتشار پادکست در حوزه کاریتان است. در واقع پادکست محتوای صوتی بوده که در پلتفرم‌ های پادکست منتشر می‌ شود. 
این نوع محتوا به کاربر این امکان را می‌ دهد که بتواند در هر زمان و مکانی پادکست و متن مورد علاقه خود را بشنود. جالب است بدانید که لیست پادکست‌ها در پلتفرم های محبوب و شناخته شده مانند Cast box دائما در حال بروزرسانی است اما چه موضوعی باعث می شود که افراد به سمت ساخت پادکست ها بروند؟ چرا مدیران سایت های بزرگ یا تجار اقتصادی برای بیشتر دیده شدن اکانت پادکست می‌ سازند و در آن فعالیت می ‌کنند؟ در واقع جواب تمامی این سوال‌ ها در سبک و روش زندگی مردم نهفته است. بیشتر مردم مدت زمان زیادی را بین محل کار تا خانه خود در مسیر هستند و شنیدن پادکست موثر ترین راه برای درک محیط و وقایع اطراف و البته تبلیغات غیرمستقیم است. علاوه بر آن دلایل استراتژیک و عمیقی در تولید و ساخت اکانت پادکست نهفته است.
 اگر توجه کنید در پادکست تجمل گرایی وجود ندارد و فضا کاملاً برای تعامل افراد مختلف با هر رده و فرهنگی مناسب تلقی می ‌شود. مدیران کسب و کار برای تولید محتوا در عرصه های مختلف در پلتفرم های پادکست اکانت مربوط به شغل خود را می سازند. سپس در آن پلتفرم با خریداری تجهیزات ضبط پادکست مجموعه ای از محتوای خود تولید می کنند.

	نحوه ساخت پادکست و انتشار آن به صورت جهانی

کاربردهای اکانت پادکست

 امروزه افراد زیادی جذب پادکست‌ های پزشکی، آرایشی، تغذیه ‌ای، بهداشتی و آموزشی می‌ شوند. دلیل محبوبیت پادکست را می توان در کاربرد آن جستجو کرد:
•    تاثیرگذاری عمیق روی مخاطب:  پادکست ‌های موثر عمیقاً بر روی مخاطب تاثیر می‌ گذارند. صدای گوینده آمیخته با صدای موسیقی می ‌تواند روح شنونده را مجذوب خود کند. شاید جمله موسیقی غذای روح است را شنیده باشید. در واقع ساخت پادکست تولید محتوای ساده با بازخورد زیاد است که به راحتی توسط آن می ‌توان اعتماد مشتری را جلب کرد.
•    تولید آسان و کم هزینه:  معمولاً برای تولید محتوای ویدیویی تبلیغاتی و ... هزینه ‌های هنگفتی پرداخته می شود اما ساخت اکانت پادکست با کمترین هزینه و با بالاترین کیفیت برای تمام عموم در دسترس است.  در واقع با راه حل‌ های آسان و استفاده از اپلیکیشن ‌های رایگان می‌ توان پادکست ‌های جذاب ساخت و در اکانت مربوطه بارگذاری کرد.
•    انتشار فراگیر و جهانی:  مهم ترین مزیت ساخت اکانت پادکست و نشر محتوا توسط آن، فراگیر بودن آن است. یعنی محتوا و پادکستی که در اکانت خود اپلود می‌ کنید در سرتاسر دنیا انتشار می یابد. این موضوع برای بسیاری از کسب و کارها پر اهمیت است. کافی است که در اپلیکیشن های جهانی اکانت بسازید و پادکست خود را به گوش جهانیان برسانید.

سایت ها و برنامه هایی برای ایجاد اکانت پادکست

پادکست راهی آسان و راحت برای به اشتراک گذاشتن محتوای مطلوب شماست. به راحتی می توانید بیوگرافی، توضیح،  مشاوره و روانشناسی یا حتی معرفی محصولات خود را در قالب یک فایل صوتی در اکانت  پادکست انتشار دهید. سایت ‌ها و برنامه‌ هایی هستند که به شما کمک می کنند تا اکانت پادکست خود را بسازید. سپس پادکست تولیدی خود را در همان اکانت پادکست انتشار دهید.

 اپلیکیشن Spotify

 برنامه اسپاتیفای یک برنامه معروف برای بارگذاری پادکست است. باید بدانید که برای انتشار و ساخت اکانت پادکست در ابتدا باید میزبان یا rss داشته باشید. تا زمانی که میزبان شما مهیا نباشد، نمی ‌توانید پادکست را منتشر کنید. می ‌توانید فید Rss را از سایت ‌هایی مانند Pod bean، Bluberry یا Libsyn خریداری کنید. مخاطب می‌ تواند به راحتی به طور رایگان فایل‌ های صوتی اسپاتیفای را گوش کند اما شما برای بارگذاری و ساخت اکانت در ابتدا باید یک حساب و اکانت premium ایجاد کنید تا بتوانید وارد برنامه شده و اکانت مربوط به خود را بسازید.

اپلیکیشن Castbox

 بهترین و آسان ‌ترین راه برای ساخت اکانت پادکست، پلتفرم Castbox است. در این برنامه به راحتی بعد از ایجاد اکانت می توانید پادکست مورد نظرتان را نشر دهید.

 اپلیکیشن ناملیک

 قبل از ساخت اکانت پادکست توجه کنید که انتشار و ساخت پادکست در ناملیک با پیچیدگی هایی مواجه است. همچنین در این پلتفرم در طول روز تنها مجاز به انتشار یک پادکست هستید.

محتوای صوتی پادکست

چگونگی ساخت اکانت پادکست در پلتفرم‌ های مختلف

 معمولا طریقه ساخت اکانت پادکست در پلتفرم های مختلف از یک مسیر مشابه صورت می گیرد. اولین گام ایجاد نام کاربری است. در برخی از پلتفرم ها مانند اسپاتیفای باید اکانت پریمیوم خریداری کنید و در برخی دیگر نیز می توانید به صورت رایگان حساب شخصی تان را ایجاد کرده و به راحتی پادکست خود را بدون هیچ هزینه ای نشر دهید. مراحل ساخت اکانت به شرح زیر است:

ایجاد نام کاربری

 باید بتوانید یک نام کاربری تجاری و مخصوص کسب و کار خود ایجاد کنید. نام کاربری بسیار مهم بوده و در دید مخاطب تاثیرگذار است. پس در اولین گام یک نام کاربری مناسب برگزینید.

اضافه کردن اطلاعات حساب کاربری

 باید تمام اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کنید. نام محتوا و پادکست، معرفی عنوان مربوطه و تایتلی که قصد انتشار آن را دارید، مشخص کردن لوگو و در پایان ایمیل معتبر که در آغاز نیز توسط آن حساب را ایجاد کرده ‌اید، از جمله اطلاعاتی هستند که باید وارد شوند.

طراحی و انتشار آرت ورک پادکست

انتخاب لوگوی مناسب  و مربوط به پادکست و طراحی آرت ورک نیز در جذب مخاطب تاثیرگذار است و باید به آن توجه شود.

ساخت پادکست

کلام پایانی

 قبل از این که اقدام به ساخت اکانت پادکست کنید و طریقه ساخت اکانت پادکست را یاد بگیرید، باید هدف خود را از تولید محتوا مشخص کرده و موضوعی جذاب برای پادکست انتخاب کنید. آپلود پادکست و ساخت اکانت در اپلیکیشن ‌ها و پلتفرم‌ های مختلف صورت می گیرد و اصلاً پیچیده نیست. به راحتی و با طی کردن چند مرحله کوتاه می توانید پادکست خود را در اختیار مشتری قرار دهید. برای مطلع شدن از مراحل و آگاهی از چطور پادکست بسازیم و معرفی بهترین و جدید ترین پادکست های موجود در زمینه های مختلف، گام به گام مراحل را طی کنید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *