آشنایی با تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر

آشنایی با تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر

تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر چیست؟ تکنیک های مدرن نقطه مقابل طراحی کاراکتر سنتی مانند طراحی کاراکتر با مداد است.

پیشگفتار


تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر چیست؟ تکنیک های مدرن نقطه مقابل طراحی کاراکتر سنتی مانند طراحی کاراکتر با مداد است. تکنیک ها و سبک های طراحی کاراکتر در طول سالیان متمادی دچار تغییر و تحولات زیادی شده اند. امروزه مشاهده می کنیم که ابزار طراحی کاراکتر بسیار پیشرفت کرده و با تغییرات چشمگیری روبرو شده است. 
همانطور که می دانید در گذشته هنرمندان حوزه طراحی شخصیت به قلم و کاغذ متکی بودند. اما امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه تکنولوژی اتفاق افتاده است آن ها تمایل دارند از سبک ها و تکنیک های دیجیتال بهره بگیرند. استفاده از نرم افزارهای مختلف طراحی شخصیت را تا حد زیادی فرایند طراحی را آسان کرده است. به شکلی که هنرمندانی که قبلا به شکل سنتی به طراحی کاراکتر می پرداختند امروزه از تکنیک های مدرن استفاده می کنند. 


مقدمه

آشنایی با تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر


طراحی کاراکتر نیز مانند دیگر وجوه هنر تحت تاثیر پیدایش دیجیتال و مدرنیته قرار گرفت. طراحی کاراکتر به شکل مدرن تفاوت چندانی با شیوه طراحی بر روی بوم و ابزار سنتی است. مهمترین تفاوتی که تکنیک های مدرن با شیوه های سنتی دارند روند طراحی کاراکتر می باشد. مهمترین عامل در اجرای از تکنیک های مدرن استفاده از کامپیوتر است. شما می توانید با استفاده از ابزارهای مختلف به طراحی کاراکتر خلاقانه و حرفه ای بپردازید. با استفاده از ابزارهای مدرن می توانید به رنگ های زیادی دسترسی داشته باشید. 
می توانید این ابزارها را به راحتی بر روی دستگاه های هوشمند نصب کنید. در ادامه قصد داریم به بررسی برخی از این تکنیک ها بپردازیم. 
تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است یکی از این تکنیک ها تصویرسازی با فری هند است. طراحان با استفاده از این تکنیک می توانند به خطوط، پس زمینه های پیچیده، تغییر سایه های نرم و جزئیات ظریف دسترسی داشته باشند. با استفاده از این تکنیک معمولا می توانید کاراکترهای خود را در قالب شطرنجی طراحی کنید. اما دقت داشته باشید زمانی که از این تکنیک استفاده می کنید فقط می توانید کاراکترهای خود را در یک سایز مشخص چاپ کنید. در صورتی که شما از حد استاندارد تخطی کنید تصویر مورد نظر کیفیت خود را از دست می دهد. 

طراحی کاراکتر دو بعدی
استفاده از تکنیک وکتور


یکی دیگر از تکنیک های مدرن برای طراحی شخصیت طراحی کاراکتر وکتور است. مهمترین ویژگی این تکنیک عدم تاثیر کوچک و بزرگ شدن سایز تصویر بر روی کیفیت آن می باشد. شما می توانید با استفاده از این تکنیک طراحی به سایه های نرم و نمایش انتقال دسترسی داشته باشید. البته استفاده از این روش سختی های خاص خود را دارد اما مزایای زیادی برای طراحی انواع کاراکتر دارد. با استفاده از این تکنیک می توانید با توجه به خطوط ، شکل و بافت های واضحی که ایجاد شده است وکتورها را به سادگی هرچه تمام تر شناسایی کنید. 


استفاده از تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر دو بعدی و سه بعدی


تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر دو بعدی و سه بعدی در سال های اخیر بسیار محبوب شده است. طراحی کاراکتر دو بعدی یکی از متداول ترین سبک ها برای طراحی کاراکتر در زمینه انیمیشن سازی، بازی های کامپیوتری و ... می باشد. می توانید از این تکنیک در زمینه های دیگر مانند طراحی کاراکترهای تبلیغاتی، لوگو، کاراکترهای داستانی و شخصیت های درون کتاب استفاده کنید. 
طراحی کاراکتر سه بعدی به عنوان یکی دیگر از پرکاربردترین تکنیک های طراحی شخصیت به شمار می آید. در طراحی این نوع کاراکتر می توانید شخصیت ها را به شکل واقعی تری طراحی کنید. با استفاده از این تکنیک می توانید جزئیات بیشتری را به کاراکترهای مورد نظرتان اضافه کنید. نکته قابل توجه در مورد طراحی کاراکتر سه بعدی این است که در کنار طول و عرض از عمق هم برخوردار هستند. 
طراحی کاراکتر انتزاعی یکی دیگر از تکنیک های مدرن است که طراحان در آن از سبک و هنر انتزاعی برای انتقال پیام خود استفاده می کنند. در این سبک طراح از خطوط و رنگ ها استفاده می کند تا بتواند کاراکتر را به صورت حرفه ای خلق کند. یکی دیگر از تکنیک های مدرن که در سال های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است طراحی کاراکتر فانتزی است. 


تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر با استفاده ایلوستریتور


با استفاده از طراحی کاراکتر ایلوستریتور می توانید کاراکترهای فانتزی را به بهترین شکل ممکن ایجاد کنید. در واقع سبک فانتزی در طراحی کاراکتر یک نوع روش است که با خیال پردازی و فانتزی تلفیق شده است. در این شیوه طراحان از خیال پردازی به عنوان یک چاشنی استفاده می کنند. یکی از عوامل تاثیرگذار در طراحی کاراکترهای فانتزی تاثیر رنگ است. شما در این سبک می توانید از رنگ ها و اشکال غیر معمول برای طراحی کاراکترهایتان استفاده کنید. یکی دیگر از روش های مرسوم کاراکتر مدرن طراحی به سبک مینیمال است. در این شیوه طراحان برای طراحی کاراکترهای مورد نظرشان از ساده ترین اشکال هندسی کمک می گیرند. 

تکنیک های مدرن
افراد تاثیرگذار بر روی تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر


تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر توسط افرادی ارائه شده است که در این زمینه فعالیت دارند. یکی از این افراد که تاثیر زیادی بر روی این موضوع دارند کریگ فریزر می باشد. وی توانست مرز میان گرافیک و تصویرگری را از بین ببرد. او با ایجاد گرافیک برداری یا وکتور که نوعی تصاویر گرافیکی رایانه ای هستند از نقاط دو بعدی استفاده کرد. طراحان می توانند با متصل کردن خطوط و منحنی ها اشکال گوناگونی را ترسیم کنند. در حال حاضر استفاده از این تکنیک به عنوان یکی از چارچوب های مشخص در طراحی کاراکتر به شمار می رود. 
شپارد فیری یکی دیگر از افراد تاثیرگذار در این زمینه به شمار می رود. این فرد به عنوان یکی از تصویرگران معاصر آمریکایی به شمار می رود. در آثار فیری می توانید به وضوح زبان ساختارگرایی بصری را مشاهده کنید. در این سبک از اشکال هندسی با رنگ های قرمز و مشکی استفاده می شود که مهمترین هدف آن ایجاد تغییرات اجتماعی می باشد. 
طراحی کاراکتر با استفاده از شیوه های مدرن از یک پیچیدگی و تمایز خاص برخوردار است. باب استاک یکی دیگر از افراد تاثیرگذار در این حوزه است که با استفاده از سبک داستانی به طراحی کاراکتر معنای دیگری می بخشد. با استفاده از این روش از عناصر ساختارگرایی و ترکیب ایده ها در کنار هم استفاده کرده و پیام خود را انتقال دهید. 

تکنیک های مدرن طراحی
سخن پایانی 


استفاده از تکنیک های مدرن طراحی کاراکتر مسیر پر پیچ و خمی را طی کرده است افراد زیادی در این زمینه وجود دارند که به روش های مختلف بر روی این موضوع تاثیر گذاشته اند. افراد صاحب نظر در این زمینه با استفاده از خلاقیت، نوآوری، قریحه سبک های مختلفی را برای طراحی کاراکتر ایجاد کرده اند. افرادی که قصد دارند در این زمینه فعالیت کنند و از این مسیر کسب درآمد کنند لازم است برای پیشبرد کارهای خود با دانش روز و انواع مختلف تکنیک های مدرن آشنایی داشته باشند. 
تکنیک های مدرن برای طراحی کاراکتر معمولا با استفاده از ابزار دیجیتال و نرم افزارهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزارها باعث شده اند طراحی کاراکتر ساده تر از گذشته انجام بگیرد. 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *