کاربرد رندرینگ در تصویرگری

کاربرد رندرینگ در تصویرگری

رندرینگ در تصویرگری چه کاربردهایی دارد؟ افرادی که در حوزه هنرهای گرافیکی فعالیت می کنند بی شک با این مفهوم آشنایی دارند.


رندرینگ در تصویرگری چه کاربردهایی دارد؟ افرادی که در حوزه هنرهای گرافیکی فعالیت می کنند بی شک با این مفهوم آشنایی دارند. نرم افزارهای رندرینگ از قابلیت شبیه سازی برخوردار هستند و می توانند طرح مورد نظر را در حالت سه بعدی نشان دهند. این امر موجب می شود که طراحان بتوانند با دقت بیشتری فرایند طراحی را انجام دهند. در واقع رندر کردن به عنوان تصوری است که یک طراح یا هنرمند از صحنه مورد نظر خود دارد. 
با توجه به این موارد متوجه می شویم که استفاده از رندرینگ در طراحی کاراکتر به عنوان یک تکنیک تصویرسازی نقش بسیار تاثیرگذاری دارد. 


مقدمه


آشنایی با فرایند رندرینگ در تصویرگری


رندرینگ در تصویرگری در حالت کلی به فرایندی اطلاق می شود که با کمک آن به تولید یک تصویر از یک صحنه مجازی می پردازند. این فرایند توسط نرم افزار رندرینگ انجام می شود. معمولا این فرایند را در مراحل آخر طراحی کاراکتر و ساخت انیمیشن به کار می رود. با استفاده از فرایند رندرینگ می توانید دنیای مجازی یا ساختگی را هر چیزی که باشد به دنیای واقعی تبدیل کنید. تفاوتی ندارد شما بخواهید ایده تصویرگری، یک کاراکتر بازی ویدیویی یا انیمیشنی را می توانید با اعمال قوانین فیزیکی که در دنیای واقعی وجود دارد رت تا حدودی بر روی آن اعمال کنید. این امر موجب می شود دنیای مجازی به دنیای واقعی نزدیک تر شود. 
انجام فرایند رندرینگ امروزه به عنوان یکی از مهمترین بخش های ساخت کاراکتر در دنیای مجازی به شمار می رود. انجام رندرینگ یا طراحی کاراکتر سه بعدی تشابهات زیادی با عکاسی دارد. البته رندرینگ امکان مدلسازی اشیاء را برای شما به وجود می آورد چیزی که در عکاسی امکان آن وجود ندارد. 
رندرینگ این امکان را به شما می دهد که یک صحنه را برای اشیاء مورد نیازتان بچینید. شما با استفاده از قابلیت های رندر کردن می توانید با دقت ایده مورد نظرتان را طراحی کنید. نورپردازی مناسب داشته باشید. طراحان از رندرینگ به عنوان یک ابزار طراحی کاراکتر بسیار کاربردی یاد می کنند. با استفاده از این نرم افزار می توانید به شیوه های گوناگونی به مدلسازی و طراحی ایده های موردنظرتان بپردازید. 

رندرینگ
کاربرد رندرینگ در تصویرگری


استفاده از رندرینگ یا طراحی سه بعدی امروز در طراحی انیمیشن و کاراکترهای تبلیغاتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کار با این نرم افزار چندان پیچیده نیست کاربران می توانند با استفاده از اشکال هندسی کاراکترهای مورد نظرشان را طراحی کنند. 
رندرینگ در تصویرگری به شما این امکان را می دهد که اثر خود را با همه جزئیاتش پیش از تولید مشاهده کنید. طراحان این امکان را دارند که طراحی خود را به صورت عکس یا انیمیشن مشاهده کنند. این فرایند باعث می شود که برای ایجاد طرح نهایی از تجسم عمیق تری برخوردار شوند. استفاده از مدل های سه بعدی باعث می شود که ارائه و پرزنت جذاب تری داشته باشید. می توانید میزان رنگ، روشنایی، نورپردازی، ایجاد سایه نما، بررسی رنگ ها و بررسی زوایای مختلف را داشته باشید. یکی از مهمترین ویژگی های این روش طراحی این است که با ایجاد فضا سازی می توانید ارتباط کاراکتر مورد نظر را با سایر بخش های طراحی را مشاهده کنید و بر اساس آن طراحی خود را به اتمام برسانید. با استفاده از این ابزار طراحی می توانید پیش از اتمام کار طراحی را به کارفرماها نشان بدهید و از رضایت آن ها مطمئن بشوید. 

تصویرگری
آشنایی با نرم افزارهای رندرینگ در تصویرگری


طراحی سه بعدی یا شبیه سازی فرایند مختلفی دارد. برای اینکه ایده مورد نظرتان در تصویرگری را طراحی کنید. در گام اول می توانید کاراکتر مورد نظرتان را در یک صحنه با همه جزئیات آن ایجاد کنید. در اینجا می توانید فرایند مدلسازی را به صورت سه بعدی انجام دهید. به طور معمول برای مدلسازی در رندرینگ از نرم افزارهایی راینو، رویت، زیبراش،تری دی مکس، مایا، اسکچاپ و .... استفاده کنید. دقت داشته باشید که نمونه های کار شما در مراحل اولیه شبیه به حجم های خام و بدون رنگ و لعاب هستند. با استفاده از قابلیت های نورپردازی که در این نرم افزارها وجود دارد می توانید طراحی رئال و واقعی تری را ایجاد کنید. در مرحله پایانی نرم افزارهای مخصوص رندرینگ می توانند طرح شما را به صورت انیمیشن یا عکس پردازش کرده و پس از انجام محاسبات لازم خروجی آن را به شکل کاملا طبیعی به شما ارائه دهند. 


امکانات Rendering چیست


رندرینگ از امکانات مختلفی برخوردار است که طراحان می توانند با استفاده از آن ها ایده های خود را به طراحی تبدیل کنند. انعکاس و سایه زنی از قابلیت هایی هستند که از آن ها برای توصیف یک سطح استفاده می شود. انعکاس به عنوان پراکندگی رابطه میان ورودی، خروجی و روشنایی در یک نقطه مشخص می باشد. این پراکندگی به شکل معمول براساس تابع توزیع پراکندگی دو طرفه مورد توصیف قرار می گیرد. انعکاس در درندر دارای تکنیک های مختلفی است که طراحان با استفاده از آن می توانند ایده های تصویرگری را طراحی کنند. 
یکی از مهمترین مراحل طراحی کاراکتر در تصویرسازی انجام فرایند سایه زنی است. در واقع سایه زنی به توزیع انواع پراکندگی ها بر روی سطح مربوط می شود. با استفاده از این قابلیت هر نقطه از طرح را که مد نظرشان است را انتخاب می کنند و جزئیات بیشتری به آن می بخشند. انتقال یکی دیگر از امکانات است که با استفاده از آن روش های حرکت روشنایی در یک صحنه را از یک مکان به مکان دیگر را نشان می دهد. مهمترین مولفه ای که در انتقال وجود دارد نورپردازی است. برای نمایش دادن طرح ها لازم است که طرح های سه بعدی به صورت مسطح نمایش داده شوند تا دستگاه های نمایشگر بتواند آن ها را به درستی نمایش دهد. 

رندرینگ در طراحی کاراکتر
سخن پایانی


رندرینگ در تصویرگری به عنوان یکی از نمادهای استفاده از ابزار دیجیتال در این شاخه از هنر محسوب می شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عرصه دیجیتال تصویرسازان نیز برای عقب نماندن از قافله فناوری به ابزارهایی روی آوردند که بتواند آن ها را در زمینه طراحی کاراکتر و اجرای ایده ها یاری کند. تصویرگران حرفه ای به خوبی می دانند که استفاده از ابزارهای دیجیتال باعث می شود که فرایند طراحی هر چه سریعتر انجام شود و این امر به بالا رفتن راندمان کاری آن ها کمک زیادی می کند. 
تصویرگری دیجیتال از دقت بسیار زیادی برخوردار است و در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ترکیب تکنیک های دیجیتال با تکنیک های سنتی باعث شده است که تجربه های بصری بسیار جذابی در این زمینه ایجاد شود. جالب است بدانید که هنر تصویرگری از جذابیت های استثنایی برخوردار است که می توانید  آن ها را به نحو احسن در دنیای دیجیتالی به اجرا در آوريد. يكي از مزيت هاي استفاده از تصويرگري ديجيتال اين است كه طراحان مي توانند كارهاي تاثيرگذارتر و بي نقص تري را به مشتريان خود تحويل دهند. همانطور كه مي دانيد تصويرگري و انيميشن سازي تحولات زيادي را در سال هاي اخير پشت سر گذاشته اند تا امروز بتوانند با استفاده از توسعه برنامه نويسي در حوزه بصري با همديگر تلفيق شده و تاثير بيشتري در اين زمينه داشته باشند. 
استفاده از ابزار طراحی کاراکتر دیجیتال موجب شده است تا دست طراحان برای انجام طراحی باز باشد. نکته ی دیگری که وجود دارد این است که این ابزار امکان از بین بردن خطا را به سادگی ایجاد می کنند.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اولین نظر را شما ثبت نمایید

نظر خود را در مورد پست بالا برای ما ارسال نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *