نمونه تولید محتوا در حوزه کریپتو

محتوای نوشتاری فارسی و انگلیسی

بهترین ارز‌های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2023 | معرفی 14 رمزارز برای سرمایه‌گذاری در 2023 که احتمالاً ناامیدتان نمی‌کنند.

مقدمه کوتاه

به دنبال بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2023 هستید؟ با توجه به بازار نزولی کنونی، بیشتر علاقه مندان به ارز‌های دیجیتال معتقدند که هرگز زمان بهتری از این روز‌ها برای سرمایه‌گذاری وجود نداشته است و تا بول ران بعدی زمان زیادی نمانده. این کارشناسان می‌گویند قیمت‌های این روز‌ها خیلی خیلی پایین‌تر از ارزش واقعی بازار است پس باید فرصت را غنیمت شمرد. همچنین با توجه به اینکه بازار‌های ارز‌های دیجیتال هنوز در وضعیت نامشخصی قرار دارند، بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو به این فکر می‌کنند که آیا زمان فروش برای جلوگیری از ضرر بیشتر فرا رسیده است یا اینکه آیا بازار به زودی بهبود می‌یابد یا نه؟

نکته‌ی مهم دیگر اینکه اگرچه بازار‌های کریپتو تا کنون همیشه از دوره‌های نزولی خود نجات یافته‌اند، هر بازار نزولی ارز‌های مرده‌ی خود را دارد که هرگز دوباره به زندگی برنگشته‌اند و با رسیدن بول ران هم تکانی نخورده‌اند. بنابراین، مهم است که پروژه‌های کریپتوی با کیفیتی را انتخاب کنید که شانس خوبی برای بقای از بازار نزولی و شکوفایی در آینده داشته باشند.

از آنجایی که بیت کوین در بین بسیاری از افراد محبوب است، ارز‌های دیگری نیز وجود دارند که بسیاری از آن‌ها اطلاعی ندارند، و به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک بازدهی بلندمدت را به همراه خواهند داشت. موضوعی که در حال حاضر در فضای کریپتو مورد بررسی قرار گرفته است، سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال در سال 2023 است. ارزش کریپتوکارنسی‌ها به دلیل ماهیت پویا، هر روز در نوسان است. طبق گفته کارشناسان،

دوره پیش فروش

به عنوان دوره سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال

به حساب می‌آید و خیلی مهم است که از دست نرود.

لیستی که در ادامه می‌آید از سه منبع معتبر

فورس، یاهو فاینانس و نیوزدایرکت

استخراج شده و در اختیار شما قراردارد. در این مقاله، نگاهی داریم به لیست بهترین ارز‌های دیجیتال که باید در ماه‌های آینده و قبل از شروع بازار صعودی یا بول ران بعدی خوب حواستان را جمعشان کنید.

لیست 14 فرصت خوب در بازار کریپتو برای سرمایه‌گذاری در 2023

اگر صبر کافی ندارید یا به هر دلیل نمی‌توانید این مقاله را تا انتها دنبال کنید، لیست این 14 رمز ارز را در ادامه آورده‌ایم:

 1. MEMAG
 2. Fight out
 3. C+Charge
 4. Robotera
 5. Calvaria
 6. Lucky Block
 7. Tamadoge
 8. Bitcoin
 9. Dogecoin
 10. Ethereum
 11. BNB
 12. XRP
 13. Cardano
 14. Solana

از بیت‌کوین و اتریوم گرفته تا دوج کوین و تتر، هزاران ارز دیجیتال مختلف وجود دارد که اگر در ابتدای راه در دنیای ارز‌های دیجیتال هستید احتمالاً حتی فکر کردن به آن‌ها هم سرتان را درد بیاورد. ما در پارسیان NFT برای کمک به شما در رسیدن به اهداف خود، این 14 رمزارز مناسب برای بررسی و ترید یا هولد کردن در سال 2023 را لیست کرده‌ایم. و در ادامه توضحیات مفصلی برای هر کدام خواهیم داد.

رمزارز‌ها چیست؟ اگر می‌پرسید کریپتوکارنسی، رمزارز یا ارز دیجیتال چیست، ارز دیجیتال یک دارایی دیجیتالی است که می‌تواند بدون اختیار متمرکز بانک یا دولت و در یک سامانه رمزگذاری شده تحت نظر همه‌ی دارندگان و کاربرانش، در گردش باشد. تا به امروز، 22350 پروژه ارز دیجیتال ساخته و راه‌اندازی شده و کل بازار رمزارز‌ها حدوداً یک تریلیون دلاری حجم و ارزش دارد.

بهترین ارز‌های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری

بی‌معطلی به سراغ رمزارز‌هایی می‌رویم که بهتر است در سال 2023 خوب حواستان را به آن‌ها جمع کنید

MEMAG - بهترین ارز دیجیتال که همین امروز می‌توانید بخرید!

بهترین رمزارز برای زیرنظر گرفتن و خرید یا ترید، از هر نظر، Meta Masters Guild (MEMAG) است. MEMAG به تازگی کمپین پیش فروش مورد انتظار (much-anticipated presale campaign) خود را آغاز کرده است که انتظار می‌رود در زمان کم به فروش بی‌سابقه‌ای برسد.

از نظر اهداف پروژه، Meta Masters Guide به دنبال ایجاد انقلابی در فضای بازی برای کسب درآمد (play-to-earn gaming) از طریق اکوسیستم بومی و مبتنی بر بلاک چین خود است که این اهداف توسط توکن آن با رمزنگاری اختصاصی، تأمین و پشتیبانی خواهد شد.

نکته منحصر به فرد این است که MEMAG بازی‌های غیرمتمرکز با جوایز واقعی را به طور خاص برای بازار بازی‌های موبایل ارائه می‌دهد. تایکی از سریع‌ترین بخش‌های در حال رشد در فضای بازی را ایجاد کند و MEMAG در سال‌های آینده در خط مقدم این عرصه قرار خواهد گرفت.

مفهوم بازی و کسب درآمد (در مقابل بازی برای کسب درآمد) تضمین می‌کند که تمرکز اصلی بازیکنان لذت بردن از بازی‌هایی است که انجام می‌دهند. این تضمین می‌کند که بازیکنان صرفاً برای کسب سود مشغول بازی نمی‌شوند، معضلی که برای بازی‌های کسب درآمد در ازای بازی، در دراز مدت برای بازی ایجاد ناپایداری می‌کند. در عوض، مفهوم بازی و کسب درآمد (the play-and-earn concept) در وایت پیپر MEMAG بیان می‌کند که اگر کاربران به طور مفصل مشغول بازی شوند، پاداش‌هایی مالی نیز به دست خواهند آورد.

یکی دیگر از فاکتور‌های مهم در پلتفرم و بازی‌های MEMAG این است که بازیکنان مالک تمام دارایی‌های درون بازی خواهند بود. این برای امنیت و شفافیت در بلاک چین اتریوم تأیید و ذخیره می‌شود.

Fight Out - ورزش برای کسب درآمد که به کاربران در ازای تحرک، پاداش می‌دهد

پروژه‌ی کریپتوکارنسی بعدیدر این لیست، یکی از بهترین ارز‌های دیجیتال برای خرید در حال حاضر، Fight Out است. این پروژه نوآورانه رمزارز و بلاک چین را به فضا‌های تناسب اندام و ورزش می‌آورد و از مفهوم حرکت برای کسب درآمد (move-to-earn concept) رونمایی می‌کند. انتظار می‌رود فایت اوت در سال‌های آینده به طور تصاعدی رشد کند.

همانطور که از نام این توکن پیداست، از ایجاد تحرک در کاربران برای دادن پاداش استفاده می‌کند. به عبارت دیگر، مراحل آن را در طول روز از طریق پیاده روی، دویدن یا جاگینگ کامل کنید و توکنش را دریافت کنید. با این حال، فناوری زیربنایی در Fight Out مفهوم حرکت برای کسب درآمد را به سطح بسیار بالاتری می‌برد. به عنوان مثال، به جای ردیابی صرف مراحل، برنامه Fight Out قادر خواهد بود تمام اشکال ورزش را در نظر بگیرد. همه چیز از ورزش قدرتی و کاردیو گرفته تا استقامت عضلانی است. علاوه بر این، Fight Out در حال ساخت متاورس منحصر به فرد خود است که به کاربران از سراسر جهان امکان می‌دهد از تناسب اندام و فیزیک خود نیز درآمد کسب کنند.

در متاورس Fight Out، کاربران می‌توانند برای افزایش قابلیت‌های کسب درآمد، در مسابقات شرکت کنند، و علاوه بر ارتباط با سایر طرفداران تناسب اندام، در این متاورس به دنیای واقعی متصل خواهید شد، تا جایی که Fight Out می‌خواهد زنجیره‌ای از سالن‌های ورزشی دیجیتال خود را بسازد. و حتی کالای دیجیتالی یا فیزیکی خود را تولید نماید.

برای دسترسی آزاد به اپلیکیشن Fight Out متاورس و فوق‌العاده، کاربران باید یک اشتراک بپردازند. تمام هزینه‌های اشتراک نیز توسط توکن‌های FGHT$ پرداخت می‌شود که توکن بومی اکوسیستم Fight Out است و بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است.

دومین ارز دیجیتالی که بومی اکوسیستم Fight Out است، REPS است. این ارز کاربران را قادر می‌سازد تا از طریق تمرینات، مسابقات ورزشی و موارد دیگر جوایزی کسب کنند.

یکی از بهترین ویژگی‌های Fight Out و مفهوم پیشرفته وب 3.0 حرکت برای کسب درآمد آن این است که پروژه تازه شروع شده است. و به این ترتیب، کسانی تمایل دارند در ابتدای یک پروژه به آن بپیوندند و از تحرک خود توکن‌های زیادی که ارزش آن‌ها بعداً خیلی زیاد خواهد شد کسب درآمد کنند، Fight Out برای آنهاست و اکنون می‌توانند این کار را از طریق کمپین پیش فروش در جریان انجام دهند.

C+Charge – ایستگاه‌های شارژ و انرژی‌های نو

یکی از بهترین ارز‌های دیجیتال برای خرید از عرصه انرژی‌های تجدیدپذیر و سبز C+Charge است. این پروژه به دنبال مردمی کردن صنعت اعتبار کربن (the carbon credit industry) از طریق ایستگاه‌های شارژ است. اگر نمی‌دانید، اعتبارات کربن مجوز‌هایی هستند که کسب و کار‌های مختلف را مجاز می‌کنند سطوح بالاتری از کربن و سایر گاز‌های مضر یا گلخانه‌ای را در جو منتشر کنند.

به این ترتیب، اعتبارات کربن در دنیای واقعی ارزش دارند. با این حال، در شکل فعلی، صاحبان خودرو‌های الکتریکی (EV) اعتبار کربنی، آنطور که باید، در هنگام شارژ خودروی خود کسب نمی‌کنند. در عوض، اعتبار کربن توسط ایستگاه شارژ مربوطه و البته سازنده‌ی خودروی EV کسب می‌شود.

اینجاست که C+Charge وارد می‌شود. به طور خلاصه، این پروژه در حال ایجاد یک شبکه جهانی از ایستگاه‌های شارژ است که دارندگان خودرو‌های برقی را قادر می‌سازد تا هر بار که خودرو‌های خود را شارژ و رانندگی می‌کنند، اعتبار کربن دریافت کنند.

این موضوع علاوه بر مشارکت با سازندگان و توسعه‌دهندگان پیشروی EV خواهد بود. همچنین، این پروژه به دنبال ایجاد انقلابی در پرداخت‌ها در ایستگاه‌های شارژ نیز از طریق توکن دیجیتال بومی خود - C+Charge است. این توکن مبتنی بر اتریوم، تضمین می‌کند که دارندگان خودرو‌های برقی قادر به کسب اعتبار کربن به روشی شفاف و ایمن هستند.

یکی دیگر از موضوعات مهم در مورد C+Charge برنامه بازتاب آن است. که به دارندگان توکن C+Charge این امکان را می‌دهد که به طور غیر فعال اعتبار کربن کسب کنند. به این دلیل که 1٪ از تمام تراکنش‌های C+Charge به خرید مستقیم اعتبار کربن اختصاص داده می‌شود و بر این اساس این اعتبار بین دارندگان توکن توزیع می‌شود.

اگرچه C+Charge یک پروژه جدید و رو به رشد است، اما قبلاً با طیفی از سهامداران قابل توجه مشارکت داشته است. لیستی که شامل آزمایشگاه‌های زنجیره‌ای، CLS Global، Flowcarbon، Phihong و بسیاری دیگر می‌شود. کسانی که C+Charge را بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2023 می‌دانند، خوشحال خواهند شد که بدانند این توکن در حال حاضر در حال راه‌اندازی پیش فروش خود است.

اولین لیستینگ CEX از C+Charge در 31 مارس 2022 منتشر خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر درباره این پروژه، کاغذ سفید C+Charge را جستجو و مشاهده کنید.

Robotera - متاورسی نوآورانه برای بازسازی سیاره با آواتار‌های رباتی

یکی از بهترین ارز‌های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2023 برای طرفداران متاورس می‌تواند Robotera باشد. این پروژه نه تنها در حال ساخت متاورس منحصر به فرد خود است، بلکه اکوسیستم آن حول محور روبات‌ها طراحی شده است.

هر ربات مجازی برای کاربر کاملاً منحصر به فرد و شخصی خواهد بود. به این صورت که بازیکنان از روبات مجازی خود برای به دست آوردن منابع در سراسر متاورس بی‌حد و مرز Robotera استفاده می‌کنند. منابعی که شامل امکان خرید زمین‌های مجازی نیز می‌شود. می‌دانید که مفهوم املاک و مستقلات در متاورس با سرعتی سریع در حال رشد است، به همین دلیل است که Robotera می‌تواند ارز دیجیتال فوق‌العاده‌ای برای خرید و هولد یا ترید باشد. پس از خرید زمین، بازیکنان می‌توانند هر طور که صلاح می‌دانند هر چیزی بخواهند روی آن بسازند.

هیچ مرزی در متاورس Robotera وجود ندارد، به این معنی که بازیکنان می‌توانند همه چیز را از آپارتمان و مجتمع مسکونی یا هتل گرفته تا استادیوم بسازند. علاوه بر این، متاورس Robotera به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا از پروژه‌های زمین مجازی و املاک و مستقلات خود کسب درآمد نیز داشته باشند.

به عنوان یک مثال ساده، بازیکنان می‌توانند اتاق‌های خود را در هتل سفارشی خود اجاره کنند. مهم این است که تمام زمین‌های مجازی و دارایی‌های درون بازی توسط NFT‌ها پشتیبانی می‌شوند. که تضمین می‌کند بازیکنان این فرصت را دارند که آیتم‌های مجازی خود را در هر زمان بفروشند یا معامله کنند. برنامه‌ی بلندمدت این است که با محبوبیت بیشتر Robotera، ارزش قطعات زمین مجازی نیز از این روند پیروی خواهد کرد.

متاورس Robotera همچنین یک فضای سرگرم‌کننده و لذت بخش برای تعامل با مردم از سراسر جهان خواهد بود. فضایی که در آن قابلیت و توانایی بازی‌های غیرمتمرکز وجود دارد و بازیکنان را قادر می‌سازد تا جوایزی کسب کنند.

ارز دیجیتال درون بازی پشتوانه و نیرومند متاورس Robotera توکن TARO است. این توکن برای خرید، فروش و تجارت اقلام مجازی به صورت همتا به همتا (peer-to-peer) استفاده خواهد شد. در زمان نگارش این مقاله، Robotera در مرحله اول پیش فروش خود است.

Calvaria - کارت‌های کلکسیونی NFT با امکان بازی برای کسب درآمد

پروژه‌ی بعدی در این لیست از بهترین ارز‌های دیجیتال برای خرید، Calvaria است. این پروژه با استفاده از فناوری بلاک چین و رمزنگاری به دنبال آوردن بازی‌های کارت نبرد کلاسیک به وب 3.0 است. Calvaria - Duels of Eternity، بازیکنان را قادر می‌سازد تا جهان‌های مجازی را با هدف جمع‌آوری کارت‌های نبرد، که توسط NFT‌ها پشتیبانی می‌شوند، کشف کنند.

به عبارت ساده، این بدان معنی است که بازیکنان

صاحب

کارت‌های نبردی می‌شوند که جمع‌آوری می‌کنند. نه تنها این، بلکه ماهیت NFT کارت‌های نبرد به این معنی است که می‌توان آن‌ها را از طریق پروتکل بلاک چین

خرید، فروخت و حتی ترید کرد.

اکوسیستم دیجیتال Calvaria محلی برای جهان‌های مختلفی خواهد بود که هر کدام شخصیت‌ها و وظایف خاص خود را دارند. ویژگی برجسته Calvaria این است که مفهوم بازی برای کسب درآمد (play-to-earn concept) را دنبال می‌کند. و به این ترتیب، بازیکنان نه تنها می‌توانند از یک تجربه کارت نبرد کاملاً یونیورسال لذت ببرند، بلکه می‌توانند جوایز ارز دیجیتال را نیز کسب کنند.

رمز ارز بومی اکوسیستم Calvaria توکن RIAاست. این ارز دیجیتال بازیکنان را قادر می‌سازد تا از طریق بازی‌های کارت نبرد و دوتایی جوایزی را به دست آورند. RIA را می‌توان از منظر سرمایه‌گذاری نیز خریداری کرد، با توجه به اینکه توکن هنوز در مراحل اولیه پیش فروش است.

Lucky Block - کازینو جهانی کریپتویی و شرطبندی با توکن بومی یوتیلیتی

Lucky Block یکی از بهترین رمزارز‌ها برای سال 2023 است، به خصوص زمانی که صحبت از سرمایه‌گذاری با تخفیف قابل توجه باشد. به طور خلاصه، Lucky Block سایت قمار بومی خود را طراحی و راه‌اندازی کرده است که نه تنها شامل هزاران بازی کازینویی - مانند رولت بلک جک و اسلات - می‌شود، بلکه شامل یک بخش شرط‌بندی ورزشی (sportsbook) نیز می‌شود. Lucky Block تاکنون هزاران بازیکن را جذب کرده است و واضح است که چرا. به عنوان مثال، بازیکنان می‌توانند بیت کوین و بسیاری از ارز‌های دیجیتال دیگر را بدون نیاز به ارائه اطلاعات شخصی به Lucky Block قمار کنند.

لاکی بلاک علاوه بر حساب‌های شرط‌بندی ناشناس، امکان برداشت با پردازش فوری را فراهم کرده است. توکن اختصاصی که از اکوسیستم لاکی بلاک حمایت می‌کند LBLOCK است. زمانی که LBLOCK در سال 2022 پیش فروش خود را تکمیل کرد، سریع‌ترین توکنی شد که به ارزش بازار میلیارد دلار رسید.

با این اوصاف، لاکی بلاک از بازار گسترده‌تر و طولانی‌تر خرس ارز‌های دیجیتال در امان نبوده است. در نتیجه، ارزش LBLOCK در مقایسه با بالاترین رکورد قبلی (ATH) خود بیش از 80 درصد کاهش یافته است.

با توجه به اینکه LBLOCK در نهایت توسط کازینو و بخش شرطبندی ورزشی Lucky Block به منظور واریز، شرط‌بندی و برداشت وجه پشتیبانی می‌شود، تضمین می‌کند که توکن دارای کاربرد واقعی است. بنابراین، در سطوح قیمت فعلی، LBLOCK یکی از بهترین ارز‌های دیجیتال برای خرید به حساب می‌آید.

Tamadoge - برای پرورش و به جنگ فرستادن حیوانات خانگی مجازی در ازای پاداش

Tamadoge پشت یکی از بهترین پیش‌فروش‌های ارز‌های دیجیتال در سال 2022 قرار داشت. این پروژه در مدت زمان بی‌سابقه کل سرمایه خود را بیش از 19 میلیون دلار افزایش داد، و TAMA - توکن اختصاصی این پروژه، اکنون در انبوهی از صرافی‌های معتبر فهرست شده است. از جمله Gate. io، OKX، BitMart و بسیاری دیگر.

مفهوم اصلی Tamadoge این است که این پروژه در حال ساخت یک دنیای بازی مجازی است که از بازی برای درآمد پشتیبانی می‌کند. اولین قدمی که بازیکنان باید بردارند، ایجاد یک حیوان خانگی مجازی از طریق بلاک چین اتریوم است که توسط NFT پشتیبانی می‌شود.

هر حیوان خانگی مجازی از بعدی منحصر به فرد است. بنابراین برخی از حیوانات خانگی قابلیت‌های بیشتری نسبت به سایرین خواهند داشت. با این وجود، همه حیوانات خانگی این ظرفیت را خواهند داشت که قبل از ورود به نبرد‌ها آموزش ببینند. نبرد‌های تامادوج (Tamadoge battles) جایی است که بازیکنان می‌توانند توکن‌های تاما را به دست آورند.

بازیکنان همچنین می‌توانند حیوانات خانگی تامادوج خود را پرورش دهند. یک حیوان خانگی جدید و منحصر به فرد ایجاد می‌کنند که می‌تواند وارد نبرد‌ها نیز شود. نقاط قوت و ضعف یک حیوان خانگی تامادوج تازه پرورش یافته در نهایت به والدینش بستگی دارد.

به عبارت دیگر، اگر دو حیوان خانگی کمیاب پرورش داده شوند، احتمالاً تامادوج قدرتمندتری ایجاد خواهد کرد. بخش عالی قضیه اینجاست که تامادوج در حال ساخت متاورس اختصاصی خودش است،

تاماورس

.

که میزبان تجربیات همه جانبه از طریق واقعیت افزوده و سایر فناوری‌های نوظهور خواهد بود. Tamadoge یکی دیگر از پروژه‌های با کیفیت است که تحت تأثیر طولانی مدت بازار نزولی قرار گرفته است. در نتیجه، توکن‌های TAMA را می‌توان با قیمت خیلی پایینی خریداری کرد.

Bitcoin - بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری برای سود بلند مدت

کسانی که به دنبال بالاترین سود در کمترین زمان هستند ممکن است سرمایه‌گذاری در پیش فروش ارز‌های دیجیتال را ترجیح دهند - مانند MEMAG، Fight Out، و C+Charge. با این حال، همه سبد‌های سرمایه‌گذاری برای کاهش قرار گرفتن در معرض ریسک به یک ارز با ثبات نیاز دارند، جایی که بیت کوین وارد می‌شود.

بیت کوین یک ارز دیجیتال واقعی با بیشترین سرمایه بازار و بیشترین آگاهی عمومی است. بیت کوین از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخ 69000 دلار در نوامبر 2021 بیش از 75 درصد سقوط کرده است. به این ترتیب، هنگام خرید بیت کوین در سطوح قیمتی فعلی حدود 23000 دلار، در صورتی که ارز دیجیتال در آینده‌ای نزدیک به بالاترین سطح سابق خود بازگردد. افزایش بی‌سابقه‌ای حدود 300٪ را ارائه می‌دهد خواهید داشت.

Dogecoin - میم کوین پیشرو با فالو‌های آنلاین عظیم

دوج کوین در سال 2013 به عنوان یک شوخی شروع شد، اما به لطف یک انجمن اختصاصی و الگو‌های خلاقانه به سرعت به یک ارز دیجیتال برجسته تبدیل شد. برخلاف بسیاری دیگر از ارز‌های دیجیتال، هیچ محدودیتی در تعداد دوج کوین‌هایی که می‌توان ماین کرد یا تولید نمود وجود ندارد، که باعث می‌شود با افزایش عرضه، ارز در معرض کاهش ارزش قرار گیرد.

شکارچیان ارز‌های ارزان که به دنبال خرید دارایی‌های دیجیتال خوب و با قیمت ارزان هستند، ممکن است Dogecoin را به عنوان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2023 در نظر بگیرند. از نظر قیمت، Dogecoin در سال 2021 به بالاترین سطح 0.74 دلار رسید تا این میم کوین ارزش بازار قابل توجهی را در اوردر ده‌ها میلیارد دلار دلار فراهم کند. با این حال، Dogecoin، مانند سایر ارز‌های دیجیتال شناخته شده، از آن زمان به میزان قابل توجهی کاهش قیمت داشته است. در واقع، بر اساس قیمت‌های 0.07 دلار به ازای هر توکن در زمان نگارش، Dogecoin با کاهش قیمتی بیش از 90 درصد معامله می‌شود.

مهم است که تأکید کنیم که Dogecoin یکی از بزرگترین دارایی‌های توکن در فضای رمزنگاری را دارد و به همین دلیل، جامعه آن همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. ناگفته نماند که

توییتر

به طور بالقوه Dogecoin را به عنوان وسیله‌ای پرداخت برای اشتراک پریمیوم آبی خود می‌پذیرد.

قیمت Dogecoin در سال 2017 0.0002 دلار بود. تا ژانویه 2023، قیمت آن 0.09 دلار بود که حدود 44000٪ افزایش داشت.

Ethereum - پلتفرم قرارداد هوشمند سالید و همچنین خانه‌ی dApps‌ها

یکی دیگر از پروژه‌های این لیست که از بهترین ارز‌های دیجیتال برای خرید، هولد یا ترید در حال حاضر در نظر گرفته می‌شود، اتریوم است. اتریوم چندین سال است که موقعیت خود را به عنوان دومین پروژه بزرگ کریپتوکارنسی با ارزش بازار حفظ کرده است.

این بلاک چین قرارداد هوشمند اولیه در این حوزه است و بنابراین توسط هزاران توکن دیجیتال دیگر استفاده می‌شود. علاوه بر این، اتریوم میزبان بزرگترین پروژه‌های متاورس جهان، از جمله Sandbox و Decentraland است.

اتریوم هم یک ارز دیجیتال و هم یک پلتفرم بلاک چین است. اتریوم به دلیل کاربرد‌های بالقوه‌اش، مانند قرارداد‌های به اصطلاح هوشمند که به طور خودکار در صورت برآورده شدن شرایط اجرا می‌شوند و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) مورد علاقه توسعه‌دهندگان برنامه است. این ارز رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده است. از‌آوریل 2016 تا پایان ژانویه 2023، قیمت آن از حدود 11 دلار به حدود 1617 دلار رسید و 14598 درصد افزایش یافت.

اما با این اوصاف، درست مانند بیت کوین و دوج کوین که بالاتر گفته شد، ارزش‌گذاری اتریوم به دلیل طولانی شدن زمستان کریپتو و بازار خرسی تمام نشدنی، ضربه سختی خورده است. از طرف دیگر، بر اساس قیمت‌ها در زمان نگارش، سرمایه‌گذاران می‌توانند اتریوم را با 70 درصد کاهش قیمت در مقایسه با اوج قبلی آن که 4900 دلار بود، خریداری کنند.

بایننس کوین (BNB) – توکن اختصاصی یکی از جریان ساز‌ترین صرافی‌های دنیا

بایننس کوین (BNB) با ارزش بازاری برابر 49.5 میلیارد دلار شکلی از ارز دیجیتال است که می‌توانید از آن برای تجارت و پرداخت هزینه در بایننس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان استفاده کنید. بایننس کوین از زمان عرضه در سال 2017، صرفاً معاملات را در پلتفرم صرافی بایننس تسهیل کرده است. اکنون می‌توان از آن برای تجارت، پردازش پرداخت و یا حتی رزرو هتل یا بلیط سفر استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را با سایر اشکال ارز دیجیتال مانند اتریوم یا بیت‌کوین معامله کرد یا مبادله کرد.

قیمت BNB در سال 2017 فقط 0.10 دلار بود. در اواخر ژانویه 2023، قیمت آن به حدود 314 دلار افزایش یافت که افزایشی 313558 درصدی داشت.

XRP (XRP) – ریپل

XRP با ارزش بازار فوق‌العاده 21.33 میلیارد دلارکه توسط برخی از بنیانگذاران شرکت ریپل، یک شرکت پردازش پرداخت و فناوری دیجیتال ایجاد شده است، می‌تواند در آن شبکه برای تسهیل مبادلات انواع ارز‌های مختلف، از جمله ارز‌های فیات و سایر ارز‌های دیجیتال اصلی استفاده شود. توکن ریپل در ابتدای سال 2017، قیمت XRP 0.006 دلار بود. از 24 ژانویه 2023، قیمت آن به 0.42 دلار رسید که معادل افزایش 6900 درصدی است.

کاردانو (ADA) – دست ساخته چارلز هاسکینسون

کاردانو (ADA) با ارزش بازار معادل 12.95 میلیارد دلار به دلیل استقبال اولیه از اعتبار سنجی اثبات سهام یک ارز دیجیتال قابل توجه است. این روش با حذف جنبه رقابتی و حل مشکل تأیید تراکنش در پلتفرم‌هایی مانند بیت کوین، زمان تراکنش را تسریع می‌کند و مصرف انرژی و تأثیرات زیست محیطی را کاهش می‌دهد. کاردانو همچنین مانند اتریوم برای فعال کردن قرارداد‌های هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز کار می‌کند که ADA، کوین اصلی آن، قدرت آن را بر عهده دارد. توکن ADA کاردانو در مقایسه با سایر ارز‌های دیجیتال بزرگ رشد نسبتاً کمی داشته است. در سال 2017، قیمت ADA 0.02 دلار بود. از 24 ژانویه 2023، قیمت آن 0.37 دلار بود. این افزایش حدود 1770 درصد است.

سولانا (SOL) – راه حلی در DeFi

رمز ارز سولانا با ارزش بازاری برابر 9.0 میلیارد دلار که برای کمک به استفاده از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و قرارداد‌های هوشمند توسعه یافته است، از مکانیزم‌های ترکیبی منحصربه‌فرد اثبات سهام و اثبات تاریخ برای پردازش سریع و ایمن تراکنش‌ها استفاده می‌کند. SOL، توکن اختصاصی پروژه سولانا، این پلتفرم را قدرت می‌بخشد. سولانا هنگامی که در سال 2020 راه‌اندازی شد، قیمتی برابر 0.77 دلار داشت. در اواخر ژانویه 2023، قیمت آن حدود 24.23 دلار بود که حدود 3050 درصد افزایش داشت.

سخن آخر، اگر فقط یکی را می‌خریم، کدام را بخریم؟

امیدواریم، این مقاله نشان داده باشد که فرصت‌های جالب زیادی در بازار‌های کریپتو وجود دارد، حتی اگر قیمت کریپتو از بالاترین حد خود در سال 2021 سقوط کرده است. اما بهترین کریپتو برای خرید در حال حاضر چیست؟ به طور خلاصه، در این راهنما 14 تا از بهترین ارز دیجیتال را که برای سرمایه‌گذاری در سال 2023 برای رشد بلندمدت نشانه‌های خوبی داشتند معرفی کردیم و با بحث در مورد طیف وسیعی از پروژه‌های مختلف با اهداف و اهداف مختلف، این اطمینان حاصل می‌شود که سرمایه‌گذاران می‌توانند به سبد تنوع بخشیده و در نتیجه میزان ریسک خود را کاهش دهند.

با این حال، اما اگر بخواهیم فقط یکی از این ارز‌ها را به عنوان برترین توکن دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در 2023 معرفی کنیم، MEMAG یکی از بهترین رمزارز‌ها برای سال 2023 است. این پروژه بازی و کسب درآمد در حال حاضر توکن MEMAG خود را با قیمت‌های پیش فروش ارائه می‌دهد. در واقع، در حالی که مرحله یک پیش فروش همچنان پابرجاست، سرمایه‌گذاران می‌توانند 40 درصد تخفیف نیز دریافت کنند. که در مرحله‌ی دوم ارائه، خبری از آن نخواهد بود.

لطفاً به خاطر داشته باشید که بازار ارز‌های دیجیتال بسیار نوسان است و سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال می‌تواند منجر به ضرر‌های قابل توجهی شود. همیشه قبل از هر سرمایه‌گذاری به خوبی تحقیق کنید و وضعیت مالی خود را نیز در نظر بگیرید و هرگز بیشتر از آن چیزی که می‌توانید از دست بدهید (از نظر ذهنی و روحیه‌ای و در زندگی) سرمایه‌گذاری نکنید.